MojAndroid

Spoločnosť Lenovo už čoskoro vstúpi aj na slovenský trh so smartfónmi. Na Android Roadshow 2014 v Košiciach to potvrdilo zastúpenie spoločnosti Lenovo. Oficiálny začiatok predaja Lenovo smartfónov bol stanovený na tento rok v auguste, pričom produktové portfólio spoločnosti by sa na začiatok malo rozrásť o 7 až 10 nových smartfónov a neskôr sa bude ďalej rozširovať. Pre MojAndroid.sk Lenovo potvrdilo zatiaľ dva modely, ktoré sa budú už s istotou u nás predávať. Budú to Lenovo S850 a Lenovo S860, ktoré určite potešia nielen priaznivcov dlhej výdrže na batériu. Dostupné budú za 249 (S850) a 299 eur (S860).

Lenovo S850

Lenovo S850 prichádza s 5 palcovým displejom s HD rozlíšením, poháňa ho štvorjadrový procesor Mediatek s taktom 1,3 GHz, ktorý má dopĺňať 1 GB RAM. Prítomný je ešte 13 Mpix fotoaparát, 5 Mpix predná kamera a tiež vnútorná pamäť s kapacitou 16 GB, ktorá sa však nedá ďalej rozširovať prostredníctvom pamäťových kariet. Podporovaná je konektivita cez WiFi, Bluetooth 3.0, 3G s rýchlosťami do 21 Mbps a tiež dvojica SIM kariet. Batéria má kapacitu 2000 mAh, Android sa tu nachádza vo verzii 4.2 Jelly Bean. Nepochybne zaujímavou je unibody konštrukcia vo vyhotovení zo skla. K dispozícii bude v troch farbách – bielej, tmavej a ružovej.

Lenovo S860

Ponúka viac než slušnú 4000 mAh batériu, ktorá by mala poháňať smartfón niekoľko dní a dokonca slúži aj ako nabíjacia stanica pre iné zariadenia, ktoré pripojíte prostredníctvom micro USB konektora. Výrobca pri tom sľubuje 24 hodín hovoru v 3G sieti a až 40 dní v pohotovostnom režime.

Lenovo S860 je vybavený 5,3-palcovým IPS displejom s rozlíšením 720 x 1280 pixelov a štorjadrovým čipom od MediaTeku (pravdepodobne MT6582), ktorý je taktovaný na 1,3 GHz. Zaujímavosťou modelu je konštrukcia, ktorá je vyrobená z kovu a taktiež aj prítomnosť predných duálnych reproduktorov. K ďalším parametrom sa radí dual SIM funkcionalita, 16 GB vnútorná pamäť, 2 GB RAM a už starší Android 4.2 Jelly Bean s používateľskou nadstavbou výrobcu.

29.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+