Lenovo Yoga Tab 3 Plus: Osvedčená kvalita | RECENZIA

15. februára 2017 0

Na recenziu sa k nám dostala minuloročná novinka Lenovo Yoga Tab 3 Plus, ktorú spoločnosť predstavila na výstave IFA v Berlíne. Ide o ďalší tablet zo série Yoga, ktorá sa vyznačuje kvalitou a prakticky polohovateľnou konštrukciou. Pochváliť sa ale môže aj zaujímavými multimediálnymi funkciami, vrátane kvalitných reproduktorov s podporou technológie Dolby Atmos. Tab 3 Plus je tak ideálnym spoločníkom pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov. To všetko za prijateľnú cenovku, ktorá sa pohybuje na úrovni 330 eur.

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10,1" ZA1N0025CZ v slovenských e-shopoch:
Cena:345,85 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:329,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:329,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:339,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:339,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:339,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:332,70 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:339,00 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:337,60 €(Info v obchode)Do obchodu
Cena:339,00 €(Info v obchode)Do obchodu

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Praktickosť na prvom mieste

Lenovo Yoga Tab 3 Plus sa nenaháňa za prívlastkami ako najľahší alebo najtenší tablet. Namiesto toho stavil na praktickosť, ktorá je jednou z jeho hlavných výhod. Podobne ako u predchodcov, aj tu teda nájdete výklopný stojan, ktorý poskytuje široké možnosti polohovatelnosti. Tablet môžete použiť v režimoch Držanie, Naklonenie, Stojan a Zavesenie, ktorých význam asi netreba vysvetľovať. Dôležité je, že sú veľmi návykové a využiteľné takmer pri každej príležitosti, či už pri písaní a prehliadaní webových stránok, alebo pri sledovaní filmov. Navyše, tablet je odolný proti ošpliechaniu podľa normy IP51, takže bezpečne ho môžete používať aj v kuchyni alebo v kúpeľni.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-1

Konštrukčné spracovanie tiež patrí k unikátom na trhu. Tablet obsahuje valcovitú komoru s batériou, ktorá zároveň slúži aj pre lepší úchop počas držania v ruke. Väčšina hmotnosti sa premiestnila práve do tejto časti, čím sa ťažisko tabletu posunulo práve tu. Vďaka tomu je držanie prirodzenejšie, pohodlnejšie a nezaťažuje tak ruku. Pozitívne hodnotenia patria aj stojanu, ktorý má dostatočný odpor a nestane sa tak, že by sa vám pri používaní nedopatrením sklopil. Aj po nastavení polohy tak teda drží pevne na svojom mieste, a to aj pri manipulácii s tabletom.

Prednú stranu vypĺňa najmä 10,1″ displej, ktorý dopĺňa ešte predná kamera a štvorica reproduktorov, ktorých ochranná mriežka zaberá celú šírku pod zobrazovacím panelom. Zadná strana odhaľuje tradičné vyhotovenie z kovu a umelej kože, ktorá je príjemná na dotyk a navyše aj odolná voči akémukoľvek zachytávaniu odtlačkov prstov či mastnoty. Navyše, pôsobí aj ako akýsi nárazník a ochrana pred poškriabaním. Hneď pod ňou sa nachádza kovový stojan a tlačidlo, ktorým sa vyklopí. No a nechýba tu ani fotoaparát, ktorý svoje miesto našiel v pravom dolnom rohu.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-13

Ďalšie ovládacie prvky sa nachádzajú po bokoch zariadenia. Naľavo to je ovládanie hlasitosti, USB C konektor a okrúhle tlačidlo zapnutia, ktoré zároveň slúži aj ako notifikačná LED dióda. Napravo je to potom už len 3,5 mm audio jack pre pripojenie slúchadiel. A aby sme boli úplní, tak Lenovo Yoga Tab 3 Plus disponuje aj slotom pre pamäťové karty. Ten sa nachádza pod plastovou krytkou hneď pod stojanom.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-10

Tablet sme si počas testovania obľúbili. Mohla za to samozrejme najmä konštrukcia, ktorá nám uľahčovala používanie, či už pri ležaní v posteli, alebo pri práci na kancelárskom stole. Navyše, Lenovo Yoga Tab 3 Plus pôsobí už na prvý pohľad veľmi dobrým dojmom. Kombinácia kovu, polykarbonátu a PU kôže vyzerá výborne. Navyše, pochváliť musíme aj kvalitu spracovania, ktorá je skutočne na vysokej úrovni. Všetky časti do seba presne zapadajú a počas používania sme nezaznamenali žiadne nepríjemné zvuky. Jedinú výhradu môžeme mať len k hmotnosti (644 gramov), ktorú už pri dlhšom držaní tabletu v jednej ruke budete cítiť.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-11

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Prémiová internetová bezpečnosť. Stiahnite si ESET Smart Security Premium a užívajte si viacvrstvovú ochranu ESET.
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: