MojAndroid

Na recenziu sa k nám dostala minuloročná novinka Lenovo Yoga Tab 3 Plus, ktorú spoločnosť predstavila na výstave IFA v Berlíne. Ide o ďalší tablet zo série Yoga, ktorá sa vyznačuje kvalitou a prakticky polohovateľnou konštrukciou. Pochváliť sa ale môže aj zaujímavými multimediálnymi funkciami, vrátane kvalitných reproduktorov s podporou technológie Dolby Atmos. Tab 3 Plus je tak ideálnym spoločníkom pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov. To všetko za prijateľnú cenovku, ktorá sa pohybuje na úrovni 330 eur.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Praktickosť na prvom mieste

Lenovo Yoga Tab 3 Plus sa nenaháňa za prívlastkami ako najľahší alebo najtenší tablet. Namiesto toho stavil na praktickosť, ktorá je jednou z jeho hlavných výhod. Podobne ako u predchodcov, aj tu teda nájdete výklopný stojan, ktorý poskytuje široké možnosti polohovatelnosti. Tablet môžete použiť v režimoch Držanie, Naklonenie, Stojan a Zavesenie, ktorých význam asi netreba vysvetľovať. Dôležité je, že sú veľmi návykové a využiteľné takmer pri každej príležitosti, či už pri písaní a prehliadaní webových stránok, alebo pri sledovaní filmov. Navyše, tablet je odolný proti ošpliechaniu podľa normy IP51, takže bezpečne ho môžete používať aj v kuchyni alebo v kúpeľni.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-1

Konštrukčné spracovanie tiež patrí k unikátom na trhu. Tablet obsahuje valcovitú komoru s batériou, ktorá zároveň slúži aj pre lepší úchop počas držania v ruke. Väčšina hmotnosti sa premiestnila práve do tejto časti, čím sa ťažisko tabletu posunulo práve tu. Vďaka tomu je držanie prirodzenejšie, pohodlnejšie a nezaťažuje tak ruku. Pozitívne hodnotenia patria aj stojanu, ktorý má dostatočný odpor a nestane sa tak, že by sa vám pri používaní nedopatrením sklopil. Aj po nastavení polohy tak teda drží pevne na svojom mieste, a to aj pri manipulácii s tabletom.

Prednú stranu vypĺňa najmä 10,1″ displej, ktorý dopĺňa ešte predná kamera a štvorica reproduktorov, ktorých ochranná mriežka zaberá celú šírku pod zobrazovacím panelom. Zadná strana odhaľuje tradičné vyhotovenie z kovu a umelej kože, ktorá je príjemná na dotyk a navyše aj odolná voči akémukoľvek zachytávaniu odtlačkov prstov či mastnoty. Navyše, pôsobí aj ako akýsi nárazník a ochrana pred poškriabaním. Hneď pod ňou sa nachádza kovový stojan a tlačidlo, ktorým sa vyklopí. No a nechýba tu ani fotoaparát, ktorý svoje miesto našiel v pravom dolnom rohu.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-13

Ďalšie ovládacie prvky sa nachádzajú po bokoch zariadenia. Naľavo to je ovládanie hlasitosti, USB C konektor a okrúhle tlačidlo zapnutia, ktoré zároveň slúži aj ako notifikačná LED dióda. Napravo je to potom už len 3,5 mm audio jack pre pripojenie slúchadiel. A aby sme boli úplní, tak Lenovo Yoga Tab 3 Plus disponuje aj slotom pre pamäťové karty. Ten sa nachádza pod plastovou krytkou hneď pod stojanom.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-10

Tablet sme si počas testovania obľúbili. Mohla za to samozrejme najmä konštrukcia, ktorá nám uľahčovala používanie, či už pri ležaní v posteli, alebo pri práci na kancelárskom stole. Navyše, Lenovo Yoga Tab 3 Plus pôsobí už na prvý pohľad veľmi dobrým dojmom. Kombinácia kovu, polykarbonátu a PU kôže vyzerá výborne. Navyše, pochváliť musíme aj kvalitu spracovania, ktorá je skutočne na vysokej úrovni. Všetky časti do seba presne zapadajú a počas používania sme nezaznamenali žiadne nepríjemné zvuky. Jedinú výhradu môžeme mať len k hmotnosti (644 gramov), ktorú už pri dlhšom držaní tabletu v jednej ruke budete cítiť.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus-11

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
15.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+