MojAndroid

Lenovo je známe tým, že svoju produkciu sa snaží zamerať na zákazníkov z oblasti podnikovej klientely. Ich notebooky ThinkPad, IdeaPad a rovnomenné tablety sú určené pre biznismenov a podnikových zákazníkov, ktorí majú byť kľúčovými v ponuke zariadení a podpory spoločnosti Lenovo. Najnovším počinom, ktorý Lenovo pripravuje je obchod s aplikáciami, ktorý bude prednostne určený pre podnikových zákazníkov a biznismenov. Pod názvom Lenovo Enterprise App Store chce spoločnosť Lenovo ponúkať aplikácie, ktoré budú určené pre riadenie a potreby jednotlivých firiem a spoločností.

Okrem multilicenčných zliav bude Lenovo ponúkať aj možnosť výberu a blokovania jednotlivých aplikácii na podnikovej štruktúre. Prístup k jednotlivým firmám bude teda individuálny a správcovia budú môcť zablokovať nechcené aplikácie. Navyše, spoločnosť Lenovo sľubuje dôkladnú kontrolu celého obsahu tak, aby ich obchod s aplikáciami bol maximálne bezpečný. Všetky aplikácie budú stavané na Android 3.1 a vyšší, no nevylučuje sa, že v budúcnosti by mohli byť dostupné aj aplikácie s funkčnosťou na nižších verziách operačného systému Android. Spoločnosť sľubuje spustenie služby už čoskoro na tejto adrese.

Zdá sa, že Lenovo prichádza so zaujímavým projektom, ktorý by mohol Android viac priblížiť podnikovej a podnikateľskej sfére. Uvidíme, akú bude mať tento počin odozvu po jej spustení, veríme, že Lenovo ponúkne kvalitnú a zaujímavú službu, ktorá pomôže operačnému systému Android zabodovať aj u podnikateľov a vo firmách, kde zatiaľ dominuje iOS od Apple.

Zdroj: TechCrunch

29.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+