MojAndroid

Mobilné zariadenia s vlastným projektorom nie sú žiadnou novinkou, v skutočnosti sú ale skôr raritou ako pravidlom. Aj na Slovensku sme si mohli kúpiť napríklad Samsung Galaxy Beam, prípadne tablet Lenovo Yoga Tablet 2 Pro. Čínska spoločnosť pôsobiaca aj na Slovenku však chce zmenu, ktorú predstavila na konferencii Lenovo Tech World.

Lenovo na tomto podujatí predstavil koncept smartfónu s vlastným projektorom, ktorý premieta dotykový displej alebo virtuálnu klávesnicu na stôl či iný povrch. Využíva k tomu laserový projektor bez nutnosti zaostrovania, ktorý je umiestnený v boku zariadenia. Pri premietaní videí je možné smartfón použiť bez nutnosti ďalšej manipulácie, v móde pre projekciu na horizontálny povrch je však nutné otočiť projektorovú časť a použiť vyklápací stojan.

Lenovo Smart Cast, ako spoločnosť tento smartfón nazýva, by mohol do sveta mobilných zariadení priniesť skutočne niečo nové. Otázne ale ostáva, kedy by sme sa podobného zariadenia mohli dočkať v reáli. Je však takmer isté, že nový spôsob interakcie so smartfónmi a ich použitie ako projektory, by určite našli využitie u mnohých používateľov.

Zdroj: engadget

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+