MojAndroid

Čas beží veľmi rýchlo. Verili by ste tomu, že uplynulo už 15 rokov od predstavenia legendárnej Nokie 3310? Telefón, ktorý mnohí volali aj “nezničiteľná tehla”, sa predával vo vybraných krajinách ešte aj v roku 2011. Pokiaľ sú štatistické údaje správne, po svete sa predalo viac ako 126 miliónov kusov tohto telefónu. Hoci nemal nijaké špecifické funkcie, ľudia si ho obľúbili kvôli jednoduchosti a nezničiteľnosti. Keď vám spadol na zem a rozbil sa na márne kúsky, jednoducho ste ich poskladali a zariadenie fungovalo ďalej.

Nokia 3310 sa stala aj terčom mnohých vtipov. Je to Chuck Norris medzi telefónmi.
Nokia 3310 sa stala aj terčom mnohých vtipov. Je to Chuck Norris medzi telefónmi.

Nokia 3310 mala monochromatický displej s rozlíšením 84 x 84 pixelov a jej najznámejšou hrou bol zrejme Snake, domácky nazývaný Hadík. SMS mohli mať maximálne 459 znakov a v menu ste našli dokonca aj kalkulačku. Bežnou vecou bolo, že mobil stačilo nabiť raz za týždeň. Krásne spomienky, nemyslíte? Na čo si najradšej spomínate v spojení s Nokiou 3310 vy?

Náš tip
VIDEO | “Nezničiteľná” Nokia 3310 našla premožiteľa
3.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+