MojAndroid

Layar AndroidAndroid aplikácia Layar umožňuje zobrazovanie dodatočných informácii v reálnom čase na základe reality videnej cez fotoaparát Vášho mobilého telefónu. Oficiálne názov “Agmented reality”, slovenský preklad “rozšírená realita”. Čo to vlastne znamená a ako používať túto vlastnosť v Android telefóne si ukážeme v najbližších videách.

Praktický príklad využitia rozšírenej reality si môžeme predstaviť ako situáciu, kedy sa cez fotoaparát svojho telefónu pozeráme na objekt, prípadne budovu a aplikácie nám prezradí názov budovy a prípadné ďalšie doplňujúce informácie. Na Slovensku je aplikácia Layar tiež použiteľná vďaka nadstavbe Zlatestranky.sk, ktoré ponúkajú obsah viac ako jeden milión kontaktov.

Použitie aplikácie Layar pre Android je jednoduché. Po nainštalovaní a spustení aplikácie si cez položku “Featured” stačí zvoliť nadstavbu Zlatestranky.sk, táto možnosť je zadarmo. Načítajú sa kontakty a obsah aplikácie. Potom už stačí len jednoducho zvoliť kľúčové slovo, ktoré chceme vyhľadať (napr. kaviareň, pizza, pivo a podobne), určiť si okruh vzdialenosti, v ktorej sa má hľadané miesto nachádzať od aktuálnej polohy a spustiť vyhľadávanie. Aplikácia vyhľadá lokality a zobrazí ich na displeji telefónu. Výsledky vyhľadávania sa menia a zobrazujú podľa zmien nasmerovania telefónu. Ak je Android telefón otočení na západ, aplikácia zobrazí len lokality na západe a naopak. Každá nájdená lokalika predstavuje ikonku na ploche telefónu. Po kliknutí na ikonu sa zobrazia údaje ako adresa, telefónne číslo, otváracie hodiny a podobne. Layar ponúka možnosť zavolať na uvedené telefónne čísla, v prípade kliknutia na adresu zase nájde najkratšiu cestu a zobrazí mapku s navigáciou.

My sme aplikáciu otestovali v Bratislave, hľadali sme pizzériu a kaviarne. Pozrite si výsledok nášho testovania v dvoch videách:

Layar pre Android: Vyhľadávanie kaviarne

Layar pre Android: Vyhľadávanie pizzérie

Cena: Zadarmo

Verzia: 2.1

Veľkosť: 683,7 KB

QR kód:

Layar pre Android

4.5.2010

+