MojAndroid

Aké to je ovládať nový operačný systém pre inteligentné hodinky, si teraz môžete vyskúšať aj na svojom vlastnom zariadení. K dispozícii je inštalačný APK súbor s launcherom Androidu Wear, ktorý je teraz dostupný pre všetkých používateľov. Extrahovaný bol z emulátora tohto OS redaktormi portálu Androidpolice, ktorí sprístupnili súbory na stiahnutie.

nexusae0_image_thumb15

Zistilo sa, že Launcher z Androidu Wear obsahuje v sebe celú sadu ikoniek, pričom OS má podporovať aj funkciu Daydream, čo je akýsi šetrič obrazovky. V prípade hodiniek sa na nich má zobrazovať analógový či digitálny číselník. Našli sa tiež dôkazy o prítomnosti zvukovej identifikácie Google Ears a ovládania TV. K dispozícii má byť aj časovač, ktorý bude odpočítavať čas. Enrico Ros (Google+) tiež odhalil developerský mód a rozhranie pre telefónne hovory.

androi dwear

Predtým ako launcher nainštalujete uvedomte si, že je určený na použitie v zariadeniach s oveľa menšou uhlopriečkou displeja ako ponúka váš smartfón. Taktiež, v preview verzii, ktorú Google poskytol vývojárom nefunguje hlasové ovládanie a pri prehrávaní hudby sa na ploche nezobrazia ovládacie prvky na prepínanie medzi skladbami.

Screenshot_2014-03-20-08-51-48 Screenshot_2014-03-20-08-52-32

Launcher sme otestovali na Samsungu Galaxy S4 s Androidom 4.4.2 KitKat a fungoval presne tak ako sme očakávali. Určite však nebude vhodný na denné používanie a skôr je určený pre záujemcov, ktorí si chcú nový Android Wear aspoň takýmto spôsobom vyskúšať.

–> Stiahni APK Android Wear Launcher <–

Screenshot_2014-03-20-08-52-14 Screenshot_2014-03-20-08-52-21

20.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+