MojAndroid

Rastúci trend popularity IPTV (internetovej televízie, pozn.red.), založenej na prenose obrazových dát cez internet, je logickým vyústením neustále sa zlepšujúcej rýchlosti a kvality internetového pripojenia na Slovensku. Satelitný a DVB-T príjem, ktoré boli alternatívou voči nekvalitným službám a slabej programovej ponuke miestnych káblových operátorov sa postupne stávajú nutnosťou už iba v miestach, kde internetové pripojenie nie je dostupné.

Podľa slovenského Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb je IPTV tretím najobľúbenejším spôsobom príjmu televízneho signálu na Slovensku. Slováci si dnes môžu vyberať spomedzi 70 miestnych či národných poskytovateľov, pričom na slovenskom trhu je v ponuke okolo 10 rôznych platforiem internetovej televízie – IPTV. Patrí medzi ne aj novinka na Slovensku – Kuki TV.

Výhodou sú najmä nelineárne funkcie

V IPTV službe Kuki TV má užívateľ k dispozícii archív filmov, seriálov a relácií v rozsahu až 7 dní späť, funkciu timeshift s posúvaním sa v aktuálnom  vysielaní a nahrávanie obsahu 14 dní vopred. Najpopulárnejšie filmy a seriály sú k dispozícii až pol roka dozadu, takže jednotlivé časti seriálov si môžete pozrieť naraz za sebou.

Veľmi obľúbenou funkciou v Kuki TV je aj požičovňa filmov a seriálov, ktorá vyniká najmä jednoduchosťou obsluhy. Používatelia môžu za mesačný poplatok pozerať množstvo vynikajúcich filmov a rozprávok, alebo si môžu novšie filmy  „vypožičať“ už za 2 eurá za titul a to na 48 hodín.

IPTV vždy a všade

Služba Kuki TV ponúka za jediný mesačný poplatok sledovanie na 1 fixnom a 5 mobilných zariadeniach. Užívateľ tak nemusí mať k dispozícii dokonca žiadny televízor a IPTV môže sledovať napr. na počítači, ktorý je multimediálnym centrom obývačky (populárne HTPC). Môže si tiež prepojiť tablet, resp. smartfón s veľkou obrazovkou alebo dokonca s projektorom. Rodičia môžu deťom pustiť rozprávku na dobrú noc na druhom zariadení, zatiaľ čo budú v obývačke sledovať celovečerný film.

Podľa predpovede Cisco visualnetworking index sa od roku 2016 do r. 2019 celosvetový objem dát prenášaných internetom takmer strojnásobí z 96 na cca. 278 exabytov, pričom práve prenos videa má na tomto náraste nezanedbateľný podiel.

IPTV poskytovatelia, ako Kuki TV, preto postupne zavádzajú nové kodeky ako HEVC (H.265), ktoré prinesú nielen úsporu dátového toku, ale najmä kvalitnejší obraz užívateľom.

Chytrá telka Kuki sa aktuálne rozširuje aj na slovenský trh. Kuki je dostupná v každom smart televízore Samsung (od roku výroby 2014) a je tiež k dispozícii ako aplikácia pre zariadenia so systémom Android TV (napríklad televízory Sony, Panasonic alebo herná konzola Nvidia Shield).

Ceny za televízne balíky Kuki sú jednoducho iba dve: 8,90 EUR a 16,90 EUR mesačne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
9.12.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+