MojAndroid

Ak si ešte spomínate na fotoaparáty, ktoré automaticky tlačili fotografie ihneď po zhotovení snímky, nový kryt na smartfón s názvom Prynt vám bude povedomý. Takéto fotoaparáty síce u nás veľmi rozšírené neboli, no zo starších amerických filmov ich poznajú určite mnohí. Tvorcovia zariadenia Prynt z francúzskeho startupu si ale povedali, že tlačené fotografie majú aj dnes svoje čaro a rozhodli sa ich priniesť pre majiteľov smartfónov so systémom Android a iOS.

Zariadenie je zatiaľ iba v štádiu prototypu, no v priebehu budúceho roku by sa mohlo dostať do masovej výroby. Ide o unikátny kryt pre smartfóny s veľkosťou displeja od 4″ do 4,9″, no spoločnosť údajne pracuje aj na zariadení vhodnom pre tabletofóny typu Samsung Galaxy Note 4 či Apple iPhone 6 Plus. Aktuálna verzia krytu dokáže tlačiť iba jednu fotografiu, no zariadenie určené pre bežných užívateľov by malo byť vybavené zásobníkom na 10-30 fotografií a čas od zhotovenia obrázku po jeho vytlačenie by mal klesnúť zo súčasných 50 sekúnd na približne pol minúty.

prynt-case-cover

Tento kryt by mal vo svojej prvej verzii stáť 90$ a vývojári plánujú v budúcom roku rozbehnúť kampaň na portáli Kickstarter, aby vyzbierali potrebnú sumu na dokončenie všetkých plánov a začatie hromadnej výroby. Už teraz ale obsahuje Prynt okrem funkcie tlače fotografií aj jednu veľmi zaujímavú vychytávku. Vytlačené fotografie totiž môžu slúžiť aj na prehrávanie videí, ktoré boli zhotovené pred tým, ako bola vytvorená snímka. Táto funkcia funguje tak, že fotoaparát svojho smartfónu namierite na už zhotovenú fotografiu a v reálnom čase sa na displeji smartfónu miesto statickej fotografie objaví pohyblivé video. Všetky funkcie aj s popisom zariadenia si môžete pozrieť na videu, ktoré nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: TechCrunch

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+