MojAndroid

Inteligentné hodinky predstavujú potenciálnu dieru na trhu, no v poslednom čase sa stala trochu preplnená. Mohli sme vidieť už niekoľko zaujímavých riešení a dokonca aj spoločnosť Sony plánuje predstaviť nový model hodiniek už zajtra na tlačovej konferencii konajúcej sa simultánne v Šanghaji a v Mníchove. Na populárnych stránkach davového financovania Indiegogo sa nedávno objavili ďalšie inteligentné hodiny s názvom KREYOS, ktorá ponúkajú niekoľko zaujímavostí, chýbajúcich na predchádzajúcich zariadeniach. Je to najmä rozsiahlejšia podpora športových aktivít, vďaka odnímateľnému náramku a možnosti využiť hodiny ako prívesok alebo pripnuté na oblečení. Podporujú aj  hlasové príkazy a používateľ ich môže využiť ako bluetooth handsfree.

Kreyos

Ako sme uviedli, hodiny Kreyos sú zamerané viac na športové aktivity. Pomocou troj-osého gyrometra a akcelerometra dokážu sledovať váš pokrok v rôznych aktivitách, ako je beh, chôdza, plávanie, golf alebo cyklistika. Podobne, ako konkurenčné riešenie aj Kreyos využíva 1,26-palcový pamäťový LCD displej s nízkou spotrebou. Displej však nie je dotykový a na navigáciu v softvéri sa využívajú tlačidlá na bočných hranách zariadenia. Hodinky je možné spárovať s Android, iOS alebo Windows zariadeniami pomocou technológie Bluetooth 4.0 a okrem toho sú vybavené vibračným motorčekom a podporou pre ANT+. Zaujímavá je prítomnou reproduktora a mikrofónu, ktoré umožňujú ovládať hodiny hlasom. Podľa prezentačného videa je možné hlasom zadávať aj odpovede na SMS správy, e-mail, sociálne siete alebo hovoriť príkazy na spustenie hudby a iné. Okrem toho podporujú aj ovládanie gestami zápästia.

kreyos

Spoločnosť hľadá finančné prostriedky na spustenie výroby hodiniek na spomínanej stránke Indiegogo, kde ich spotrebitelia môžu zakúpiť už teraz. Momentálne sú niektoré balíčky vypredané a najlačnejšia ponuka začína sumou 100 dolárov, čo je pomerne nízka cena v porovnaní s konkurenčnými riešeniami. Prvé hodinky by sa spotrebiteľom mali dostať do rúk už v novembri tohto roka. Pre viac informácií navštívte pôvodný príspevok na Indiegogo  kliknutím na tento odkaz.

25.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+