MojAndroid

Ako líder na poistnom trhu je Allianz – Slovenská poisťovňa aj trendsetterom v oblasti technologických noviniek a digitálnych služieb. Vďaka moderným IT riešeniam a najmodernejším digitálnym nástrojom tak nemusia jej klienti zbytočne chodiť do pobočiek alebo čakať na infolinke, ale komunikujú so svojou poisťovňou online. Dôležitosť online komunikácie ešte viac potvrdilo súčasné obdobie pandémie. Tu je prehľad online nástrojov a služieb, ktoré môžu klienti Allianz – SP využívať:

Online hlásenie škody

Už niekoľko rokov majú klienti Allianz – SP možnosť nahlasovať všetky poistné udalosti online, a to pár klikmi cez smartfón, tablet či počítač prostredníctvom webstránky online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/.

Online sprievodca škodou

Novinkou je digitálny online sprievodca škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, vďaka ktorému je možné sledovať riešenie škody krok za krokom. Klientov, ktorí riešia škodu na vozidle, tak poisťovňa prostredníctvom sprievodcu aktívne informuje o stave riešenia jeho škody aj potrebe doloženia potrebných dokladov.

Meteo výstraha

Už štvrtý rok zasiela Allianz – SP vybraným klientom varovnú SMS správu o blížiacom sa prírodnom živle v podobe krupobitia, víchrice či búrky. Allianz – SP na projekte spolupracuje so Slovenským hydrometeorologickým ústavom (SHMÚ). Špeciálne vytvorený algoritmus vyhodnotí typ a stupeň výstrahy a vyberie z databázy klientov, ktorí majú v Allianz – SP majetkové poistenie, napríklad poistenie domu či inej budovy alebo majú havarijné poistenie vozidla a pre ktorých je informácia o výstrahe relevantná a zašle im METEO výstrahu.

Audasmart

Najnovšia moderná, intuitívna digitálna služba je určená pre klientov, ktorí riešia škodu na vozidle. Umožňuje rýchlo a jednoducho dodať fotky poškodeného vozidla prostredníctvom linku, ktorý Allianz – SP klientovi pošle na jeho smartphone po nahlásení škody na vozidle.

Uzatvorenie poistenia online

Poistenie z pohodlia domova. Aj takýto komfort dnes ponúka možnosť uzatvorenia poistky cez internet. V súčasnosti majú klienti Allianz – SP prostredníctvom stránky online.allianzsp.sk možnosť poistiť si cez internet svoju nehnuteľnosť, domácnosť, vozidlo, zodpovednosť za škodu, ale aj poistenie do hôr, cestovné poistenie či poistenie storna. Klientovi šetríme čas tým, že pri uzatváraní jeho zmluvy v online prostredí predvyplníme jeho údaje.

Prvý poisťovací chat bot

Odchádzate do zahraničia a potrebujete sa poistiť, no v poistení sa veľmi nevyznáte, nemáte čas ísť do poisťovne ani chuť študovať poistné podmienky či stretávať sa s poisťovacím agentom? Obráťte sa na Borisa Bedekera (m.me/borisbedeker) – prvého poisťovacieho chat bota na Slovensku, ktorého už tretí rok využívajú klienti Allianz – SP. Chat bot Boris pomôže s poistením do celej Európy a Turecka, a to priamo vo Facebook Messengeri, kde záujemcom ponúkne na výber z dvoch balíkov cestovného poistenia. Po uzatvorení zmluvy vám do Messengera pošle poistnú kartičku, ktorú tak máte vždy po ruke.

Zmeny a platby online

Pozrieť si prehľad svojich poistných zmlúv, urobiť zmenu adresy, priezviska či ďalších osobných údajov na svojich zmluvách môžu klienti prostredníctvom Allianz Konta takisto pár klikmi prostredníctvom interaktívneho webového formulára na stránke poisťovne. Ďalšiu komunikáciu si klienti môžu nastaviť vo forme mailovej korešpondencie, čím šetria čas, peniaze aj životné prostredie. Online je možné zaplatiť poistné prostredníctvom internetbankingu vybraných bánk, Pay by Square alebo kartou.

Bezpapierová eco komunikácia

V rámci digitalizácie sa Allianz – SP už niekoľko rokov snaží zvyšovať podiel bezpapierovej komunikácie. Cieľom je v najbližšej dobe komunikovať s našimi klientmi v čo najväčšej možnej miere prostredníctvom elektronickej korešpondencie.

30.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+