MojAndroid

Počas veľtrhu CES 2015 sme už mohli zazrieť množstvo noviniek od veľkých značiek v mobilnom priemysle, ako je ASUS, Sony, Xiaomi a ďalších. Celkom nečakaná však bola prítomnosť spoločnosti Kodak, ktorá na prekvapenie predstavila vlastný Android smartfón Kodak Instamatic 5. Zariadenie je vyrábané čínskou firmou Bullitt, ktorá spolupracuje aj so značkou Caterpillar a nie je určené pre každého používateľa.

Kodak IM5 je podľa spoločnosti určený pre všetkých, ktorí hľadajú zjednodušený smartfón. Keďže sa bavíme o značke Kodak, je prirodzené predvídať, že zariadenie je zamerané hlavne na fotografovanie a zjednodušenie možností tlače z telefónu. To je vidieť už na uzamknutej obrazovke upraveného systému Android, kde je zobrazený album fotografií a rýchla skratka pre ich tlač. Ak sa bavíme o kvalite výstupných fotografií, novinka od Kodaku ponúka hlavný 13 Mpx fotoaparát a predný 5 MPx snímač pre selfie. Používateľské prostredie kamery je veľmi jednoduché a každý bežný používateľ ho zvládne. To sa však dá povedať aj o ostatných mobilných zariadeniach.

Po hardvérovej stránke tu nájdeme osemjadrový čip MediaTek MT6592 taktovaný na 1,7 GHz alebo 5-palcový IPS displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. V útrobách sa ďalej skrýva 1 GB pamäte RAM, 8 GB vnútorná pamäť a telefón tiež disponuje funkciou dualSIM. Jeho batéria dosahuje kapacitu 2150 mAh a predinštalovaný je Android 4.4.2 KitKat s vlastnou nadstavbou.

Kodak IM5 sa v Európe začne predávať koncom prvého kvartálu za odporúčanú predajnú cenu 299 eur.

ces-2015-sony-8687.0

Zdroj: cnet, foto: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+