MojAndroid

Japonská spoločnosť Kaneka sa zaoberá špeciálnymi materiálmi a ich najnovší projekt zasahuje takmer všetkých výrobcov mobilných zariadení. Špecialisti z Japonska totižto vymysleli funkčný film na LCD displeje, ktorý prepustí až 2-násobok svetla z podsvietenia cez farebnú maticu priamo na displej, čo je nielen efektívnejšie, ale aj energeticky menej náročnejšie – používateľovi totižto postačí polovičná hodnota podsvietenia, aké používa teraz. Celkovo sa tak technológia displejov LCD energetickou efektívnosťou priblíži ku jednotkám OLED, čo spôsobí vyrovnanejší boj na mobilnom trhu.

Kaneka-LCD-panel-film

Hoci nová technológia prináša značný pokrok vo výrobe mobilných displejov, jej reálne uvedenie do praxe je zatiaľ v nedohľadne. Kaneka prisľúbila, že v blízkej budúcnosti zašle prototypy svojich filtrov japonským výrobcom LCD displejov, tí však ešte stále nemajú zaručenú spoluprácu ani výrobu takýchto filtrov pre svoje súčiastky. Uvidíme teda, ako dopadnú prvé testy a či sa takéto filtre výrobcom osvedčia aj z finančnej stránky. My pevne dúfame v úspech tohto projektu, ktorého aplikácia v praxi by potešila nejedného fanúšika mobilných technológií.

Zdroj: AndroidAuthority

7.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+