MojAndroid

Mrazivá Antarktída, francúzske a švajčiarske Alpy, španielske Pyreneje, talianske Dolomity či viaceré slovenské pohoria, to je len malý výpočet destinácií, ktoré obletel profesionálny paraglajdista, horolezec, cestovateľ a dobrodruh Juraj Koreň so svojim telefónom CAT S41. Odolný smartfón mu robí spoločnosť od konca minulého roka, kedy sa Juraj stal oficiálnym ambasádorom značky na Slovensku v rámci projektu CATAPULTUJ SVOJ SEN.

Juraj Koreň, ktorý sa prebojoval do finále minuloročnej súťaže CATAPULTUJ SVOJ SEN spomedzi 206 súťažiacich, toho stihol tento rok viac než dosť. Začiatok roka strávil na Antarktíde v rámci projektu Seven Virgin Summits, prostredníctvom ktorého sa snaží vyliezť a zletieť sedem nezdolaných vrcholov na siedmich kontinentoch. Prvým a dnes už úspešným vrcholom bola ľadová stena na Antarktíde, ktorú Juraj pokoril za pomoci svojho padáku a výbavy, ktorá zahŕňala nesmrteľný CAT S41.

Práve odolný smartfón s obrovskou batériou, ktorému nevadia ani antarktické drsné podmienky, mu slúžil ako navigátor a častokrát i jediné spojenie so svetom. Samozrejme, batéria s kapacitou 5 000 mAh, či odolnosť voči nástrahám počasia sa ukázali najcennejšími vlastnosťami na viac než 20 dní trvajúcom dobrodružstve.

„V opustených krajoch bez ľudí a ciest je mojím najdôležitejším spoločníkom práve telefón s gigabajtami offline máp s reliéfom. Musím si byť absolútne istý,  že ma môj prístroj nesklame, nakoľko dostával riadne zabrať. Vlhko, mráz či silné slané prostredie ho v Antarktíde preverili a svoju prácu odviedol perfektne.  Vďaka tomu, že sa nabíjal oveľa ľahšie a rýchlejšie ako notebook, bol počas plavby Drakovým prielivom využívaný aj ostatnými členmi výpravy, ktorí na ňom pozerali filmy, zatiaľ čo ja som bojoval s morskou chorobou,“ uviedol Juraj Koreň.

Juraj však ani po návrate z Antarktídy nezaháľal. V júni ho totiž čakala ďalšia zaťažkávajúca skúška a veľká výzva – preteky X-PYR, ktoré zahŕňajú prechod zo západnej do východnej časti Španielska cez celý hrebeň Pyrenejí. To všetko peši a s padákom na chrbte v akomkoľvek počasí a ešte k tomu čo najrýchlejšie. Tréningy na Slovensku a vo viacerých európskych pohoriach či Himalájach sa pretavili v úspech a Juraj skončil na týchto náročných pretekoch vo svetovej konkurencii siedmy. Aj v Španielsku Jurajovi robil sprievod CAT S41, vďaka ktorému nalietal stovky kilometrov a vedel sa na svoju trasu pripraviť podstatne lepšie. Samozrejme, okrem toho CAT S41 slúžil ako hlavný dokumentačný aparát, nakoľko nosiť akúkoľvek  hmotnosť navyše na takéto preteky je zbytočné.

„Budíček o pol šiestej a záverečná o desiatej večer. Medzitým behať, lietať, kráčať v akomkoľvek počasí a snažiť sa predbehnúť ostatných, a to celý týždeň. Počas letov, trvajúcich aj osem hodín, svietil displej s mapou naplno a navigoval ma cez hory absolútne bezchybne. Pochváliť musím najmä výdrž batérie, ktorá umožňuje svietiť displeju celý deň a ja  nemusím so sebou vďaka tomu nosiť ťažký záložný zdroj,“ dodal Juraj Koreň.

Stvorený na to, aby prežil

CAT S41 sa pýši obrovskou batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorá poskytuje pohotovostný režim až 44 dní alebo čas hovorov v sieti 3G až 38 hodín, čo je užitočné, ak sa nachádzate niekde, kde nemáte možnosť nabiť si vaše zariadenie. Batéria je zároveň dostatočne výkonná na to, aby nabíjala iné zariadenia a príslušenstvo, vďaka jej funkcii „Zdieľanie batérie“, ktorá premení váš telefón na powerbank.

Použitím dodaného USB konektora na zdieľanie batérie bude CAT S41 nabíjať iný produkt alebo príslušenstvo, prestane však hneď ako úroveň batérie S41 dosiahne hodnotu, ktorú používateľ nastaví ako rezervu v aplikácii. Týmto je zaistená kontrola používateľom, ktorý takto môže používať svoje zariadenie ako powerbank bez toho, aby musel overovať, či mu zostáva dostatočné množstvo energie pre neho samotného.

„CAT S41 je smartfón bez kompromisov, ktorý sa skutočne hodí do náročného prostredia, v akom naši zákazníci používajú svoje telefóny. Dobrodružstvo v Antarktíde či náročné preteky cez Španielsko len dokázali, že CAT S41 je výkonný odolný smartfón, s obrovskou zdieľateľnou batériou, ktorý, veríme, Jurajovi pomohol dosiahnuť lepšie výsledky,“ uviedla Claudia Petöová, Country Manager CAT na Slovensku.

CAT S41 stavia na dedičstve telefónov CAT vo vytváraní odolných zariadení so silným zabezpečením, vrátane odolnosti proti vode a prachu podľa certifikátu IP68 a certifikátu MIL SPEC 810G. Rovnako ako u všetkých smartfónov CAT danej kategórie, CAT S41 je zostavený tak, aby prežil opakované testy odolnosti proti pádu na betón z výšky 1,8 metra, z každého smeru. Takisto je testovaná aj odolnosť proti vode v hĺbke vody do 2 metrov počas jednej hodiny a dokáže zvládnuť teplotné šoky. Okrem toho je jeho veľký a jasný 5″ Full HD displej chránený najnovším sklom Gorilla Glass 5 od spoločnosti Corning, odolným proti poškriabaniu, displej sa dá čítať na priamom slnečnom svetle a dotykovú obrazovku možno obsluhovať mokrými prstami či v rukaviciach. CAT S41 má tiež fotoaparát, ktorý možno použiť pod vodou.

14.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+