MojAndroid

Jeden z popredných dizajnérov spoločnosti Apple, dobre známy Jony Ive, si minulý týždeň zobral na mušku čínsku spoločnosť Xiaomi. Táto je známa tým, že sa v mnohých veciach necháva inšpirovať práve cupertínskou spoločnosťou. Hoci Apple v Číne kopírujú desiatky spoločností, Xiaomi patrí medzi tie, ktorým sa podarilo skutočne vyrásť a začínajú expandovať aj do okolitých krajín. Ich smartfóny však vďaka zahraničným e-shopom kúpite bez problémov po celom svete. Aj preto začínajú najhodnotnejšej spoločnosti na svete pomaly ale isto prekážať, čoho dôkazom sú aj vyjadrenia Jonyho Iva. Ten na margo Xiaomi povedal, že kopírovanie ich dizajnu a operačného systému nie je lichotenie, ale krádež a lenivosť.

Na tieto vyjadrenia rýchlo zareagoval spoluzakladateľ a prezident spoločnosti Lin Bin, ktorý s pokojom ponúkol Apple ich smartfón Xiaomi. “Xiaomi je veľmi otvorená spoločnosť, ktorá by nikdy nikoho nenútila používať svoje výrobky. Avšak, súdiť nás môže len ten, kto si naše produkty skutočne vyskúša”. povedal Lin Bin pre China News Service. “Chcel by som mu (Jonymu) podarovať Xiaomi smartfón ako darček, a teším sa na jeho poznámky po tom, čo ho bude používať.”

Apple a Xiaomi budú spoločne súperiť o zákazníka aj na domácom trhu v Číne. Apple tam totižto už spustil predobjednávky na nový iPhone 6 a iPhone 6 plus a zatiaľ sa zdá, že sa teší veľkej popularite. Objednalo si ho totižto už viac ako 20 miliónov ľudí.

Zdroj: phonearena

14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+