MojAndroid

Keďže momentálne prebieha konferencia IFA 2017 v Berlíne, predstavené novinky od rozličných spoločností absolútne zahltili všetky tech médiá. Výnimkou nie je ani firma JBL, ktorá je známym výrobcom audio zariadení v celosvetovom meradle. Poďme sa spolu pozrieť na ich najväčšie pecky, ktoré boli predstavené na tejto konferencii.

“Ok, Google” a inteligentný reproduktor

JBL Link séria pozostáva z troch rôznych modelov reproduktorov a to Link 10, Link 20 a Link 300. (Ich ladné krivky môžte zhliadnuť na hlavnom obrázku) Všetky tri využívajú Google Assistant, takže stačí vysloviť jednoduché “Ok, Google.” a položiť im otázku. Taktiež majú zabudovanú podporu Chromecast.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Model Link 10 je vodotesný, pozostáva z dvoch 8W reproduktorov a dobíjateľnej batérie s výdržou okolo 5 hodín. Model Link 20  je o čosi výkonnejší, má dva 10W reproduktory a s piatimi hodinami výdrže batérie naviac. Hádate správne, Link 300 je najvýkonnejší, má až 50W reproduktory.

Čo sa týka cenových relácií, predpokladaná cena Link 10 bude začínať na 169 €, Link 20 o pár eur viac, konkrétne 199 €. Reproduktory budú dostupné na stránke JBL alebo u vybraných predajcov v Británii, Nemecku a vo Francúzsku začiatkom jesene.

Najväčší Boombox

Ďalší reproduktor, s jednoduchým názvom JBL Boombox je najväčším, aký spoločnosť ponúka. Váži takmer neskutočných 5 kíl a je dlhý zhruba 50 centimetrov. Taktiež obsahuje masívnu 200,00mAh batériu, ktorá pokryje až 24 hodín hrania hudby.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ak si radi púšťate hudbu v sprche alebo potrebujete niečo vodeodolné na “beach party” bez toho, aby ste reproduktor zničili, Boombox je správnou voľbou.

Na nákup v obchodoch bude dostupný od 19. septembra za cenu 499€.

Osloboďte si ruky s JBL Free

Ďalšou zaujímavou novinkou od JBL sú jednoznačne “bezšnúrové” slúchladlá s veľmi príznačným pomenovaním – JBL Free. Slúchadlá sú dimenzované na 4 hodiny nepretržitého hrania hudby. Ako “backup” majú nabíjacie púzdro, ktoré im umožňuje ďalších 20 hodín záložného napájania. Spoločnosť tvrdí, že slúchadlá sú schopné sa nabiť za úžasných 15 minút.

Koho zaujali, bude možné si ich zakúpiť najskôr v októbri tohto roka a budú stáť 149€,

Oblečenie zladené k slúchadlám? JBL hovorí “áno”

Poslednou (ale nie najmenej zaujímavou) novinkou, ktorú spomeniem, sú slúchadlá UA Sport Wireless Train, ktoré boli vyvinuté na základe spolupráce s firmou Under Armour (kto by túto značku nepoznal, vyrábajú zväčša športové oblečenie a obuv). Slúchadlá sú teda pokryté špeciálnou textíliou, ktorú používa UA na výrobu veľkého množstva svojho oblečenia.

Slúchadlá ponúkajú prepínač na funkciu “audio pass-through”, aby ste počuli, čo sa okolo vás deje bez toho, aby ste museli slúchadlá zložiť. Taktiež majú batériu, o ktorej JBL tvrdí, že ak ju nabijete za 5 minút, vystačí vám na hodinu prehrávania.

Tak, ak si konečne chcete zladiť svoje slúchadlá s oblečením, ktoré máte na sebe, môžete si v decembri zakúpiť tieto za cenu 199 €.

Zdroj: AndroidPolice

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

3.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+