MojAndroid

Technológie pokročili tak ďaleko, že od plošných spojov, procesorov a zariadení riadených mikročipmi sa opäť vraciame ku klasickej fyzike a mechanike. Túto strastiplnú cestu k vývoju všelijakých vymožeností podstúpila aj spoločnosť Sony, ktorá po všetkých vymoženostiach priniesla novinku v podobe „učebnej pomôcky“ z hodín fyziky na základnej škole – ručne poháňanú USB nabíjačku- Sony CP-A2LAKS.

Táto nabíjačka je veľmi zaujímavou alternatívou, ako sa dostať k elektrickému prúdu, ktorý si vyrobíte kdekoľvek sami, stačí chvíľka času a trpezlivosti a váš smartfón si môžete dobiť kdekoľvek, aj na opustenom ostrove. Nabíjačka má označenie Sony CP-A2LAS využíva klasické zákony fyziky na princípe dynama.

Klasickú nabíjačku však najnovší výstrelok v podobe dynama nenahradí. Je to len alternatíva, keď potrebujete núdzovo dobiť váš smartfón. Kľukou totiž musíte otáčať až 3 minúty, aby ste dosiahli energiu na jednu minútu hovoru.

Kapacita nabíjačky je 4000 mAh čím si vystačíte približne na dve až tri dobitia smartfónu. Sony CP-A2LAKS USB nabíjačka by sa mala objaviť iba v Japonsku 20. júna za cenu okolo 100 amerických dolárov (78 EUR).

Zdroj, foto: Xperia blog

22.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+