Displej na mobilných zariadeniach patrí k prvkom, ktoré sa vyvíjajú veľmi rýchlym tempom. Zatiaľ čo pred rokom boli bežné zobrazovacie panely s HD rozlíšením, dnes tu už máme Full HD a vyššie. Existuje však stále veľa možností, ako sa dajú vylepšiť. Či už to je nižšia spotreba, lepšia čitateľnosť na slnku alebo ešte vyššie rozlíšenie. Hoci vyššie rozlíšenie na displejoch s menšou uhlopriečkou už nemá asi väčší prínos, pri tabletoch so 7 a viac palcami je situácia iná. Vyššie rozlíšenie zabezpečuje ostré a jemné zobrazenie textu a grafiky, čo ich používatelia určite ocenia.
To, že aj v tejto oblasti sa dá ísť ešte ďalej dokazuje spoločná snaha spoločností, ako Sony, Toshiba, Hitachi a iných, ktoré spolupracujú pod záštitou Japan Display. Najnovšie predstavili prvý 12,1″ TFT displej s rozlíšením 4K, ktorý ponúka 3840 x 2160 zobrazovacích bodov. Pri zvolenej uhlopriečke to predstavuje hustotu 365 pixelov na palec štvorcový. Podľa dostupných informácií si takýto panel zachováva svoje minimálne rozmery a energetickú účinnosť. V blízkej budúcnosti by sa tento typ displeja mal stať súčasťou väčších 12″ tabletov.
Zdroj: engadget
365 pixelov na palec štvorcový? WTF? to nie je stvorcovy to je na dlzke 1-ho palca
4K displeje su asi tak potrebne ako Obvodne urady.
Ocividne si este nezazil 4K nikde…
Ani som nespal s Megan Fox, ale skusim prezit.
s menšou uhlopriečkov – u na konci :)
3,840 x 2,160? Tu nema desatinna ciarka co robit :) Ked uz oddelit tisice tak medzera alebo bodka :)
Mas aj pravdu, aj nie. V anglictine sa dava bodka, v slovencine ciarka alebo medzera.
Čiarka? Môžeš uviesť nejaký príklad? Fakt som to ešte nikde nevidel. ..
Vyvoj technologii a pokrok v nich ma vzdy potesi. Je to pekna vec taketo rozlisenie. Ale zda sa mi, ze niektore veci v mobiloch napreduju pomaly. Ci je to narocnostou technologie alebo umyselnym zanedbavanim, to mi je zahadou. Predhanaju sa rozlisenim displeja, ale na zvacsenie (myslim tym podstatne) kapacity akumulatora, vyladeniu SW, rychlejsej aktualizacii, vacsej flash pamati (nechapem, ze v dnesnej dobe sa pouziva vacsinou 16 GB, co je pri nakladoch na vyrobu vacsich kapacit takmer zanedbatelne) sa zabuda. Neviem, ci to takto umyselne naschval natahuju.