MojAndroid

RTVS predstavila novú bezplatnú aplikáciu iRádio RTVS, ktorá je určená na počúvanie všetkých programových služieb Slovenského rozhlasu. S novou aplikáciou majú používatelia jednoduchý prístup k Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Patria, Rádio Slovakia International, Rádio Klasika, Rádio Litera a Rádio Junior.

Ovládanie aplikácie je jednoduché a intuitívne zároveň.  K dispozícii je program stanice, playlist a taktiež informácie o práve hranej skladbe. Aplikácia tiež umožňuje načasovanie vypnutia a zmenu kvality streamu a samozrejmosťou je aj funkcia zobrazenia programu jednotlivých staníc, ako aj zobrazovanie názvu alebo mena interpreta v reálnom čase.

Screenshot_2014-10-16-16-19-24 Screenshot_2014-10-16-16-20-26 Screenshot_2014-10-16-16-20-53

iRádio RTVS funguje na pozadí, nie je preto potrebné mať ju stále zapnutú. Podľa riaditeľa programových služieb Slovenského rozhlasu Vincenta Štofaníka je aplikácia iRádio RTVS snahou o ďalšie skvalitnenie dostupnosti rozhlasových služieb RTVS. „Aj takýmto spôsobom sa snažíme bohatú programovú ponuku Slovenského rozhlasu priblížiť k ešte väčšej skupine poslucháčov,“ dodal. „Oddelenie Nových médií Sekcie marketingu a komunikácie RTVS pokračuje v nastavenom trende vývoja mobilných aplikácií, keďže je pre nás dôležité prinášať obsah RTVS na všetkých dostupných platformách. Verím, že vďaka aplikácii iRádio RTVS si cestu k našej programovej ponuke nájde hlavne mladšia generácia. Už teraz môžem prezradiť, že v blízkej budúcnosti pripravujeme vydanie ďalších mobilných aplikácií,“ doplnila riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie RTVS Daša Matušíková.

Aplikáciu iRádio RTVS si môžete zadarmo stiahnuť z obchodu Play. Na jej fungovanie budete musieť doinštalovať aj Adobe Air, ktorého inštaláciu vám pri prvom spustení ponúkne aj samotná aplikácia.

Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+