MojAndroid

Ste vlastníkom iPhonu, ale rozhodli ste sa už nebyť verný “jabĺčkam”? Alebo jednoducho len chcete zmenu a dali ste sa zlákať neskutočným ošiaľom okolo Samsungu Galaxy Note 8 (ktorý je dostupný od minulého týždňa na americkom, ale aj inom trhu)? Zjavnou prekážkou, ktorá vás môže od prechodu z jabĺčka na Samsung odradiť, je presun vašich dát z jednej značky smartfónu na druhý, keďže Apple je známy náročnou zdieľateľnosťou s inými značkami.

Prekvapivo, táto prekážka je veľmi jednoducho zdolateľná. Preniesť všetky svoje dáta a obsah zo svojho starého iPhonu na nový Galaxy Note 8 je veľmi jednoduché (ako možno vidieť na videu nižšie).

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Chcete robiť väčšie veci.

Hovorí spoločnosť Samsung pri predstavení svojej novej aplikácie Smart Switch dostupnej práve pre Galaxy Note 8.

Postup je skutočne jednoduchý. Používateľ bude musieť najprv prepojiť káblom svoj iPhone s Note 8, potom použiť už spomenutú aplikáciu Smart Switch od spoločnosti Samsung. V iPhone je potreba potvrdiť dôveryhodnosť. Potom služba ponúkne voľbu a výber obsahu, ktorý chce užívateľ preniesť.  Výber sa potvrdí tlačidlom “Transfer” a  napokon sa obsah prenesie. A je to!

Jednoduchý prenos nie len z iPhonu

Spoločnosť Samsung zverejnila aj druhé video o transfere obsahu (z neznámych dôvodov je tiež bez zvuku, len s písaným slovom). Tu možno vidieť, že je možnosť prenášať dáta zo staršieho Samsung Galaxy modelu na nový Galaxy Note 8. Použitím rovnakej aplikácie s takmer identickým postupom – prepojenie smartfónov káblom, výber obsahu a samotný transfer.

Samsung možno dúfa, že týmto krokom získa kupujúcich aj zo strany “iPhonistov”, keďže zmazali dosť značnú prekážku, ktorá možno viacerých používateľov iPhonov od kúpy Samsungu odrádzala.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: PhoneArena

20.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+