MojAndroid
Matúš Kapusta 10.10.2017

Iba nedávno sme vás informovali o štatistikách predaja smartfónov za druhý štvrťrok tohto roka. Keď sa ale pozrieme na celý prvý polrok, situácia je trochu odlišná. Stále ale platí, že najpredávanejšími modelmi smartfónov sú (počas prvého polroka) aktuálne iPhony. Hneď za nimi nasleduje Samsung, no nájdeme tu model, ktorí mnohí z vás možno ani nepoznáte.

Android vedie dostupný Samsung

Kým v Q2 bol najpredávanejším Android smartfónom Samsung Galaxy S8, v celom polroku táto priečka patrí modelu Samsung Galaxy Grand Prime Plus. Ide o zariadenie, ktoré sa predáva najmä na rozvojových trhoch, kde ide doslova na dračku. Na štvrtom mieste je ďalší iPhone – tentokrát model iPhone 6s. Na piatom a šiestom mieste potom nájdeme vlajkové lode Samsung Galaxy S8 a S8+.

Porovnanie s minulým rokom je viac než zaujímavé. Kým tentokrát obsadila väčšia vlajkový loď Samsungu šieste miesto, vlani v rovnakom čase bol Samsung Galaxy S7 edge na celkovom štvrtom mieste. Samozrejme, to môže byť výsledkom aj neskoršieho spustenia predaja nových vlajkových lodí kórejského giganta. To sa odrazilo aj na veľkých rozdieloch medzi polročnými a štvrťročnými štatistikami. Podľa spoločnosti IHSMarkit, ktorá celú analýzu pripravila, sú však celkové predaje S8 a S8+ zatiaľ nižšie ako v rovnakom čase v minulom roku pri modeloch S7 a S7 edge.

Dominujú Samsung a Apple

Celkovo nájdeme medzi desiatimi najpredávanejšími smartfónmi za prvý polrok 2017 až päť modelov Samsung, štyri iPhony a jeden model Oppo. Zaznamenali sme ale aj nárast modelov, ktorých sa v priemere za mesiac predá viac ako milión. Kým vlani o takomto čase bolo na trhu 17 takýchto modelov, teraz je to až 22. Samsung má až 10 takýchto modelov, kým Apple štyri.

Zdroj: IHSMarkit via PhoneArena

10.10.2017
  • Romanexko

    Tak s7 je vydareny model od Samsungu… a je na vyber v edge alebo flat verzii co je urcite zaujimavejsi vyber ako v pripade s8 a s8+ kde sa clovek moze rozhodnut len medzi velkostou nakolko bohuzial oba disponuju zahnutim displeja co vela ludi odradza … ja som s s7 edge spokojny a som rad ze som siel do neho a nie do s8… iphone mi sice chyba koli iOS ale funkciami mi to Samsung vynahradza :)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+