MojAndroid

Externé batérie majú v dnešnej dobe rôznu podobu. V niektorých prípadoch ide o mohutné zariadenia s veľkou kapacitou a inokedy sa zasa výrobcovia upriamili na to, aby priniesli dostatočnú kapacitu v čo najmenšom formáte. Zaujímavým prístupom je priniesť zdroj externého napájania do predmetov, ktoré počas dňa aktívne používame. Takto vznikol pomerne kuriózny projekt Ion Belt.

Ion-Belt-1

Za týmto názvom sa ukrýva opasok na nohavice so vstavanou externou batériou. Ide o zaujímavý nápad, ktorý sa na prvý pohľad môže zdať pritiahnutý za vlasy, no v skutočnosti ide o veľmi šikovné riešenie. Batéria v opasku má kapacitu 3000 mAh, takže vaše zariadenie bude fungovať podstatne dlhšie. Poteší tiež niekoľko rôznych veľkostí opasku, ktorý je navyše tvorený prešívanou kožou, takže technologický doplnok nebude ani veľmi nápadný a pôsobí aj celkom štýlovo.

Ion-Belt-6

Tvorca opasku tiež udáva, že akumulátor v opasku je perfektne izolovaný od okolitého prostredia, a tak sa nemusíte obávať nejakého neželaného stretu batérie s vonkajšími živlami. Opasok tiež disponuje LED indikátorom, ktorý zobrazuje informácie o úrovni nabitia externej batérie. Opasok sa nabíja prostredníctvom pracky na opasku, takže nepotrebujete žiadne externé príslušenstvo. Ak máte o tento produkt záujem, aktuálne je k dispozícii v rámci kampane na portáli Kickstarter. V priebehu niekoľkých dní vyzbieral tvorca opasku vyše polovice cieľovej sumy 50 000 USD a prispieť môžete aj vy. Opasok si môžete stále zabezpečiť už za 89 USD, pričom v reálnom predaji bude stáť cez 130 USD.

Ion-Belt-3

Zdroj: Kickstarter via PhoneArena

4.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+