MojAndroid

Aj keď sa objavujú prvé dohady, ktoré by mohli naznačovať príchod Samsungu Galaxy S III a oficiálne správy sú ešte vzdialené, zdá sa, že blížiaci sa termín predstavenia nového smartfónu od spoločnosti Samsung už teraz vzbudzuje obavy a „zdesenie“ v radoch investorov a obchodníkov na burzách.

Akcie spoločnosti HTC totiž v utorok klesli až o 6 percent, čo môže znamenať, že niečo sa skutočne na poli výrobcov smartfónov deje.

Prvým faktorom, ktorý mohol spôsobiť tento pokles je oficiálna správa Samsungu na predstavenie nového Galaxy, kde všetci redaktori svetových portálov o Androide jednoznačne očakávajú predstavenie Samsungu Galaxy S III smartfónu. Tento fakt by mohol znamenať pre vedenie Samsungu veľkú lichôtku.

Pravdepodobnejší je však scenár, že Winston Yung, bývalý finančný riaditeľ spoločnosti HTC bol nahradený po menej než roku a pol od svojho vymenovania Chia-Lin Čangom. Chang je bývalý partner Goldman Sachs na Tchaj-wane a bývalý inžinier spoločnosti Motorola a vstupuje do spoločnosti HTC v čase finančného poklesu.

HTC mala 18 úspešných mesiacov, kedy sa akcie spoločnosti strojnásobili a predaj dosiahol štvornásobný rast. Potom nastal útlm a v porovnaní prvého štvrťroka 2011 vs. 2012 zisk spoločnosti medziročne poklesol o 70 percent a príjmy poklesli o 35 percent.

Na začiatku roku spoločnosť HTC prehodnotila celú marketingovú stratégiu a v tomto roku plánuje predstaviť menej modelov svojich smartfónov. Vlajkovou loďou sa stala séria smartfónov HTC One.

Aj napriek týmto faktom sa odborná verejnosť domnieva, že aspoň z časti pokles akcií spôsobilo oznámenie termínu predstavenia novinky od spoločnosti Samsung – nového „Galaxy“ smartfónu. Tento by mal byť predstavený 3. mája v Londýne a mal by sa stať oficiálnym smartfónom Letných olympijských hier v Londýne 2012.

Zdroj: PhoneArena Foto: Flickr

19.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+