MojAndroid

Inteligentné oblečenie, ktoré dokáže komunikovať so smartfónom už nie je len hudbou budúcnosti. Spoločnosť OMsignal totižto predstavila prototyp oblečenia stealth mode, ktoré dokáže zaznamenávať údaje zo senzorov a odosielať ich do smartfónu. Hoci spoločnosť ešte neplánuje v tomto roku jeho komerčné využitie, vďaka finančnej injekcii vo výške 1 milióna dolárov, by sme sa ho mohli dočkať možno už na budúci rok.

omsignal-clothes

Do konca roka plánuje OMsignal vyrobiť 100 kusov tričiek a poskytnúť ich developerom pre vývoj aplikácií. Prototyp oblečenia momentálne obsahuje niekoľko rôznych senzorov, ktoré slúžia k monitorovaniu srdcového tepu, fyzickej aktivity a dýchania. Spoločnosť na videu ukazuje niekoľko možností využitia. Ak budete na pracovisku pod stresom, vaša manželka môže byť na to upozornená a odoslať napríklad povzbudzujúcu SMS správu. Inou možnosťou je sledovanie zdravotného stavu ľudí. V prípade infarktu alebo iného vážneho zranenia tak môže byť privolaná pomoc, ktorá dokáže dotyčnému urýchlene poskytnúť prvú pomoc.

Prvé komerčne dostupné vzorky oblečenia budú dostupné za cenu začínajúcu na úrovni 100$. Plusom celého konceptu je, že oblečenie je veľmi pohodlné a samozrejme prateľné. V budúcnosti môžeme očakávať pridávanie ďalších senzorov, ktoré by mohli pomôcť cukrovkárom napríklad pri sledovaní hladiny cukru. Využití takéhoto oblečenia je skutočne veľa.

man-hoodie-overlay

Zdroj: omsignal via androidauthority

7.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+