MojAndroid

Vývoj inteligentných hodiniek možno nie je až taký dynamický, ako by sme mohli očakávať. To isté platí aj o dostupnosti týchto zariadení. S cenou vo väčšine prípadou pohybujúcou sa na úrovni niekoľkých stoviek eur ide stále o luxusné zariadenia, ktoré ponúkajú zväčša iba funkcie klasického smartfónu a pritom ich cena je často na úrovni výkonného telefónu. Existuje ale niekoľko menej známych inteligentných hodiniek, ktorých funkčná výbava je veľmi dobrá, no stoja iba zlomok toho, čo značkové konkurenčné riešenia.

Jedným z najdostupnejších riešení na trhu sú hodinky ZGPAX S79. S cenou pod 30 USD ide o naozaj zaujímavé zariadenie. Už na prvý pohľad je zrejmé, že výrobca sa inšpiroval hodinkami Apple Watch, no to neuberá na ich funkčných kvalitách. Vďaka Bluetooth spojeniu so smartfónom môžete pomocou hodiniek prijímať a uskutočňovať hovory. Hodinky tiež slúžia ako merač krokov a aj ako diaľkový ovládač pre prehrávanie hudby na smartfóne.

Ponúkajú 1,54-palcový displej a aj zabudovaný jednoduchý fotoaparát. Zároveň ale slúžia ako diaľková spúšť pre fotoaparát na vašom smartfóne. Veľkou výhodou je tiež fakt, že do hodiniek si môžete vložiť vlastnú SIM kartu a hodinky tak môžu slúžiť ako samostatný telefón. Samozrejmosťou sú fitness funkcie na monitorovanie prejdenej vzdialenosti a spálených kilokalórií. Okrem toho zvládnu hodinky nahrávať zvukové nahrávky a pomôžu tiež zaznamenávať informácie o vašom spánku. Zaujímavou funkciou je tiež sledovanie vzdialenosti od smartfónu, vďaka čomu môžete byť zvukovou signalizáciou upozornení v prípade, že sa hodinky od smartfónu vzdialia na 6 metrov. Vymeniteľná batéria má kapacitu 320 mAh a mala by sa postarať o dobrú výdrž batérie. Hodinky si môžete kúpiť v obchode GearBest v aktuálnej 61% zľave za iba 27,54 USD.

O čosi drahšie, no stále veľmi dostupné hodinky Zeblaze Crystal ponúkajú veľmi elegantný dizajn a množstvo užitočných funkcií. Srdcom hodiniek je výkonný procesor MTK2502 s podporou pre Bluetooth v4.0. Nájdete tu aj 128 MB RAM a odolnosť voči vode a prachu vďaka certifikátu IP65. Zabudovaný merač srdcového tepu vám ponúkne okamžité informácie o vašom aktuálnom tepe kedykoľvek ich budete požadovať. Samozrejmosťou sú aj senzory pre sledovanie počtu krokov či kvalitu vášho spánku. 1,54-palcový mierne zahnutý displej ponúka rozlíšenie 240 x 240 pixelov a 280 mAh batéria by mala zvládnuť napájať zariadenie po dobu troch dní. Aktuálna akciová cena hodiniek je 64,99 USD, no ak použijete zľavový kód ‘ZC’, hodinky môžu byť vaše vďaka obchodu GearBest už za 54,99 USD.

Ak je pre vás prioritou, aby vaše hodinky neboli len funkčné, ale aj pekne vyzerali, možno vás zaujmú hodinky NO.1 T3. Aj v tomto prípade ide o zariadenie, ktoré je možné využívať ako telefón vďaka vlastnému slotu na SIM kartu. Samozrejme, ďalšie funkcie využijete aj po spárovaní s vašim smartfónom. Výhodou je v tomto prípade klasický okrúhly displej, ktorý ponúka oveľa lepší užívateľský zážitok. Displej je odolný voči poškriabaniu a dobre ladí s konštrukciou z nehrdzavejúcej ocele. Hodinky so smartfónom prepojíte pomocou Bluetooth a špeciálnej aplikácie. Srdcom zariadenia je čip MTK6260 a vnútornú pamäť môžete rozšíriť pamäťovými kartami s kapacitou do 16 GB. Hodinky majú batériu s kapacitou 350 mAh a poteší aj špeciálna funkcia detekcie UV žiarenia, vďaka čomu vás hodinky upozornia v prípade vysokej úrovne UV. Aj tieto hodinky si môžete zadovážiť z obchodu GearBest už za 47,97 USD po použití promo kódu ‘NS’, vďaka ktorému ušetríte 5 USD oproti súčasnej cene 52,97 USD.

No.1 T3 Smartwatch (1) No.1 T3 Smartwatch (2)

Zdroj: GearBest 1, 2, 3

8.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+