MojAndroid

Značný počet vývojárov Android komunity experimentuje s operačným systémom na architektúre Intel. V reakcii na ich otvorené vyjadrenie, aby Intel posilnil svoju účasť na vývoji Androidu bol vytvorený komunitný web venovaný Android podpore a inováciám na architektúre Intel. Posledného pol roka pracovali vývojári z Intel Open-Source Technology Center na projekte Android-IA, ktorý optimalizuje AOSP (Android Open-Source Project) kód pre hardvér od tejto spoločnosti. Výsledky ich práce boli nedávno zverejnené na spomínanej stránke v podobe upraveného Androidu vo verzii 4.2.2 (Android-4.2.2_r1-ia0) s novými funkciami, ktoré nenájdeme ani v kóde od Googlu.

Intel vydal optimalizovany Android

Developerom sa podarilo pridať podporu dualbootu, čo znamená, že vývojári, prípadne používatelia si budú môcť Android-IA nainštalovať po boku s existujúcou Windows 8 inštaláciou. Okrem toho, Android-IA v aktuálnej verzii pracuje pod Linux 3.8 kernelom. Pridaná bola aj podpora pre Ethernet, škálovatelné Hals, flexibilný inštalátor (Iago), modprobe pre Android a mnoho iných. Toto sú veľmi dobré správy pre vývojárov, no pre bežných používateľov to môže znamenať rýchlejší prísun aktualizácií pre dostupné, prípadne budúce zariadenia s Intel procesormi.

Zdroj: phoronix

13.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+