MojAndroid

Spoločnosť Intel sa vážne snaží presadiť pri výrobe hardvéru pre nositeľné zariadenia. Popredný výrobca procesorov a hardvérových súčiastok si uvedomuje význam miniatúrnych zariadení, ktoré je možné nosiť a ktoré dokážu zbierať a spracovávať mnohé informácie. Na podujatí CES 2015 Intel predstavil čip Intel Curie, ktorý zabezpečí množstvo funkcií nositeľných zariadení. Výhodou čipu sú ale miniatúrne rozmery, ako aj veľmi nízke nároky na spotrebu energie.

Presne tieto prednosti by mali využiť výrobcovia nositeľných zariadení v tomto roku. Prvé pokusy výrobcov s inteligentnými nositeľnými zariadeniami máme za sebou a nezostáva nám nič iné, iba skonštatovať, že tieto zariadenia ešte musia prejsť určitým vývojom, kým sa dostanú ku viacerým používateľom. Zmenšenie veľkosti potrebného hardvéru a predĺženie životnosti na jedno nabitie sú nepochybne správnym krokom k tomu, aby boli tieto zariadenia ešte viac populárnejšie a užitočnejšie.

intel-curie

Čip Intel Curie kombinuje vlastný procesor, pripojenie k Bluetooth LE, 6-osový senzor, akcelerometer, gyroskop a vlastnú flash pamäť s kapacitou 384 kB. Zariadenie zatiaľ nebolo schválené agentúrou FCC, no ak pôjde všetko podľa plánov, tak by sme tento kúsok hardvéru mohli vidieť v nositeľných zariadeniach už v druhej polovici roku 2015. Takéto zariadenie pritom nebude primárne určené iba pre inteligentné hodinky a náramky. Naozaj miniatúrne rozmery čipu ho predurčujú k využitiu v ďalších sférach nosiťeľných zariadení a technologicky pripojiteľných kusoch odevov. Presne toto sú tie oblasti, ktoré by sa mali v tomto roku rozrastať. Už teraz je na trhu niekoľko kusov fitness odevov, ktoré dokážu zbierať údaje z vášho tela a pomocou pripojeného smartfónu ich aj spracovávať a vyhodnocovať. Intel Curie tak môže byť ďalším krokom na ceste k zdokonaleniu tejto technológie.

Zdroj: Intel via engadget 

7.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+