MojAndroid

Značka Infinix odhalila super rýchlu technológiu nabíjania 180 W Thunder Charge. Tá bude k dispozícii na vybraných vlajkových smartfónoch Infinix, predstavených v druhej polovici tohto roka. Ďalšie detaily poskytol web fonearena.

Infinix 180 W Thunder Charge predstavuje veľký pokrok v oblasti rýchleho nabíjania

Batéria s kapacitou 4 500 mAh by vďaka tejto technológii 180 W nabíjania mohla byť do 50 percent nabitá už v priebehu štyroch minút. 180 W Thunder Charge zabezpečí nižšie zahrievanie počas nabíjania. Spoločnosť Infinix spolupracovala s najlepšími výrobcami akumulátorových batérií na svete a vyvinula 8C článok, ktorý je odolnejší voči prehrievaniu a zároveň si ponecháva schopnosť rýchleho nabíjania. Vnútorný odpor tohto akumulátora je až o 50 percent nižší v porovnaní s klasickými batériami, používanými v smartfónoch. Jednotlivé články v batérii zapojené do séria sa nabíjajú výkonom 90 W pre redukciu tepla a predĺženie ich životnosti z dlhodobejšieho hľadiska.

Účinnosť nabíjania má údajne dosahovať až 99 percent, čo znižuje aj elektrické straty, ktoré produkujú nežiadané teplo. V elektrickom vedení však stále nejaké tie straty budú, kvôli odporu vodiča v kábli. 180 W Thunder Charge bude aj bezpečnou metódou nabíjania smartfónu. Nechýba ako softvérová, tak ani hardvérová ochrana, vrátane 10 senzorov teplôt, ktoré sa nachádzajú napríklad v USB konektore, nabíjacích čipoch, na batérii a na ďalších miestach, kde je to nevyhnutné. Pokročilé algoritmy v reálnom čase ovládajú celý nabíjací proces, aby sa zabránilo vysokému zahrievaniu. Teplota by sa mala pohybovať pod 43 stupňami Celzia.

Technológia dokáže aj rozpoznať schopnosti pripojeného kábla a podľa potreby vie limitovať nabíjací výkon tak, aby nehrozilo nijaké nebezpečenstvo zničenia vedenia či samotnej batérie a ďalších kritických komponentov v telefóne. Infinix očividne vie, čo robí. Už počas tohto roka chce predstaviť smartfóny, vyznačujúce sa schopnosťou 180 W nabíjania. Hlavnou prioritou tejto spoločnosti je priniesť pokročilé technológie a zároveň ich sprístupniť každému, kto má o ne záujem. 180 W Thunder Charge od Infinix je jednou z najpokročilejších techník nabíjania vôbec a predstavuje veľký krok vpred v prípade smartfónov spadajúcich i do strednej triedy, ktoré by mali vyjsť ešte do konca tohto roka.

Náš tip
Xiaomi ukončuje podporu dvoch obľúbených smartfónov

5.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+