MojAndroid

Ak vlastníte moderný ultrabook, alebo máte jednoducho viacero zariadení s USB pripojením alebo nabíjaním, je pravdepodobné, že ste sa už stretli s nedostatkom USB portov. Táto situácia je dobre známa aj nám a hoci USB rozbočovače dokážu tento problém vyriešiť, nie vždy ide o praktické riešenie. Odpoveďou na neutíchajúci dopyt po voľných USB portoch by mohlo byť nové riešenie InfiniteUSB. Tento nový produkt je jednoduchým USB káblom, ktorý ale ponúka vždy jeden voľný USB port.

Kábel pripojíte štandardne do USB portu, pričom zo zariadenia vychádza samotný kábel, ktorým môžete pripojiť a nabiť svoje zariadenie, no zároveň sa tu nachádza ďalší USB vstup. Do toho môžete pripojiť ďalší podobný kábel, vďaka čomu môžete vytvoriť celú reťaz. Takto môžete pomocou jedného portu na svojom počítači zároveň nabíjať hneď niekoľko zariadení, pričom v tom istom porte môžete mať pripojenú ešte aj myš alebo klávesnicu.

infiniteusb-gif

Ide o naozaj jednoduché a veľmi elegantné riešenie. Samotné káble sú pomerne krátke, takže vám na stole nezaberú veľa miesta. K dispozícii sú v rôznych farebných prevedeniach, takže nimi môžete aj spestriť svoju výbavu zariadení. Projekt InfiniteUSB aktuálne zbiera potrebné prostriedky na portáli Kickstarter, no cieľovú sumu 10 000 USD sa mu podarilo vyzbierať takmer okamžite. Aktuálne ostáva do konca kampane ešte 32 dní, pričom už teraz je vyzbieraných cez 20 000 USD. Aj vy si môžete nechať poslať tento produkt a pokiaľ sa poponáhľate, zaplatíte za jeden takýto kábel iba 10 USD. Prvé produkty by si mali nájsť cestu k svojim zákazníkom už 15 júna, pričom potom sa pravdepodobne tieto káble dostanú aj do masového predaja.

usb-3

Zdroj: Kickstarter via Android Community

21.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+