MojAndroid

E-mailová komunikácia vie byť poriadne náročná na správu, hlavne v práci, kde do schránky denne pribudnú desiatky e-mailov. To si uvedomuje aj spoločnosť IBM, ktorá informovala o prípravách vlastného e-mailového klienta IBM Verse, ktorý má pomôcť odstrániť neporiadok v elektronických stránkach. Aplikácia je zaujímavá hlavne technológiou, ktorá umožňuje klientovi učiť sa z vašich návykov a vytvárať priority pre ľudí a úlohy.

IBM podľa informácií kladie pri tvorbe aplikácie dôraz aj na vyhľadávanie. Klient Verse by mal priniesť jednoduchšie vyhľadávanie špecifických súborov, správ alebo tém a v budúcnosti má údajne priniesť možnosť získať odpovede od superpočítača. Už na prvý pohľad sa odlišuje od konvenčných e-mailových klientov, pričom IBM uvádza, že prostredie bolo od začiatku vytvorené s ohľadom na používateľa.

IBM Verge sa na prvý pohľad zdá, ako schopný nástroj na produktivitu, no používatelia si budú musieť ešte nejaký čas počkať, kým sa ho zmocnia. Beta verzia pre počítače bude dostupná ešte v tomto mesiaci, ale len pre hŕstku zákazníkov spoločnosti alebo pre partnerov. Bežní používatelia si budú musieť počkať až do začiatku budúceho roka. Spoločnosť IBM tiež prisľúbila vypustenie mobilných aplikácií s identickou funkcionalitou pre Android, ako aj iOS. Obe verzie klienta budú dostupné zadarmo s možnosťou dokúpiť si rozširujúce moduly.

Zdroj: IBM, engadget

19.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+