MojAndroid

CEO spoločnosti Huawei, Richard Yu, vyhlásil, že čínsky výrobca má na tento rok nachystaných ešte niekoľko veľmi zaujímavých zariadení. Počas interview si pritom vybral z vrecka smartfón Huawei Ascend P7 so zafírovým displejom a redaktora vyzval, aby sa ho pokúsil poškrabať nožom.

 Takáto novinka by bola jednou z mála svojho druhu. Zafír je pritom druhým najtvrdším prvkom na svete a displej vyrobený z čistého zafíru by bolo teoreticky možné poškriabať iba diamantom. Výroba takéhoto panelu by však bola veľmi nákladná a ak čínsky výrobca naozaj príde so smartfónmi so zafírovými displejmi, zrejme pôjde o zmes zafíru s ďalšími látkami. Zaujímavé pritom je aj to, že Huawei žiaden takýto smartfón vo svojom portfóliu zatiaľ nemá a spomínaný Ascend P7 disponuje bežným IPS-LCD displejom s ochranným sklom Gorilla Glass.

Recenzia-huawei ascend P7-14

Iba pred pár dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že Huawei je naďalej tretím najväčším výrobcom smartfónov na čínskom trhu. Túto pozíciu nechce spoločnosť stratiť, a tak prichádza stále s množstvom noviniek. Medzi nimi je napríklad futbalová edícia smartfónu Huawei Ascend P7 či novinka Huawei Honor 6, ktorý okrem výkonného hardvéru ponúka aj veľmi elegantný dizajn s tenkým prevedením. Uvidíme, ako sa situácia so zafírovým displejom vyvinie, no ak by výrobca naozaj prišiel s takýmto smartfónom, úplne by to zmenilo pohľad užívateľov na odolnosť displejov na našich zariadeniach.

Zdroj: MyDrivers via phoneArena

7.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+