MojAndroid

Fotografovanie smartfónom dospieva každým dňom. Zo všetkých strán prichádzajú nové a nové technológie. Zdokonaľujú sa snímače, zlepšujú sa technológie postprocesingu a každý sa snaží prísť s niečím novým. Najnovšie sa na to brúsi Huawei, ktorý by mal už čoskoro prísť s prvým mobilom disponujúcim 3D fotoaparátom. Samotnú kameru by pritom malo dodať Sony.

Smartfón s krycím menom Princeton už čoskoro

Za touto všetkou parádou určite nie je len pokrok. Zákazníci majú stály záujem o produkty, o ktorý Huawei nechce prísť. Väčší podiel na trhu by sa mu tiež páčil, preto sa rozhodol opäť posunúť latku o čosi vyššie. Poraziť Apple v oblasti 3D technológií je určite jedným zo snov vedenia čínskeho výrobcu. Takto by pomohol prísť na trh s niečím úplne novým a k tomu ešte aj pokoriť Face ID.

Koncept smartfónu, ktorý by mal tieto ciele skĺbiť, je momentálne pomenovaný ako Princeton. Podľa neoficiálnych zdrojov by ho mal Huawei odhaliť už tento mesiac. Takisto by sa mali objaviť ďalšie modely s technológiou 3D fotoaparátu v priebehu roku 2019.

Pracovať to bude na princípe infračerveného žiarenia

Ak vás zaujíma, ako celá 3D kamera od Sony bude fungovať, máme pre vás predbežnú odpoveď. Technológia TOF (Time-of-Flight) bude pracovať s infračerveným žiarením. Po jeho vyslaní sa jednotlivé lúče odrazia od predmetov pred snímačom. Keď sa lúče vrátia, prepočíta sa rozdiel čas, od ktorého sa odvodí vzdialenosť. Na základe týchto údajov bude môcť smartfón vykresliť objekty priestorovo.

huawei-3d-smartfon

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Máte fotografie vytvorené Google kamerou? Depthy z nich urobí 3D obrázky
Náš tip
Výsledky predaja smartfónov za Q3 2018 ukazujú, že najviac sa darí čínskym výrobcom
9.12.2018
Zdroj: Bloomberg

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+