MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Prakticky bez nedostatkov

  • LCD
  • Uhlopriečka 5,8″
  • Rozlíšenie 2244 x 1080, 428 ppi
  • Pomer strán 18,7:9

Na rozdiel od drahšieho modelu Pro, ktorý disponuje displejom typu AMOLED, pri modeli P20 vsadil Huawei na klasický LCD, ktorý je lacnejší. Vo výsledku to ale nemá skoro žiadny efekt, displej je proste nádherný. Je natiahnutý ako väčšina displejov vlajkových modelov, konkrétne s pomerom strán 18,7:9, na ktorom sa rozprestiera úplne postačujúce Full HD+ rozlíšenie. Displej ponúka krásne vyvážené farby, ktoré sú dostatočne kontrastné a sýte. Čitateľnosť je výborná prakticky z každého uhla. Biela je naozaj biela, čierna je skoro na nerozoznanie od AMOLED panelov. Viditeľnosť displeja na priamom slnku je taktiež veľmi dobrá, určite sa vám nestane, že by ste obsah zobrazený na displeji mali problém prečítať. Najnižší aj najvyšší jas sú dostatočné, k ním nemáme žiadne výhrady.

Ak sa vám výrez v displeji nepáči, jednoducho ho v nastaveniach skryjete a telefón vyzerá, akoby žiadny nemal. Pokiaľ by ste neboli spokojní s farbami, ktoré displej ponúka, môžete si ich upraviť podľa seba. Môžete si vybrať z dvoch prednastavených režimov (normálny alebo jasné farby) a doladiť je možné aj teplotu farieb. K dispozícii máte predvolené teplé a studené farby, taktiež si môžete podrobnejšie nastaviť teplotu, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Dnes už štandardným nastavením je aj “ochrana zraku”, pokiaľ túto možnosť zapnete, displej minimalizuje používanie modrej farby. Kvôli šetreniu energie si môžete aj znížiť rozlíšenie displeja na HD+.

Výkon a pamäť: Vlastný procesor, umelá inteligencia

  • Procesor: Hisilicon Kirin 970
  • 4 GB RAM
  • 128 GB vnútorného úložiska

Nie je žiadnou novinkou, že Huawei vo svojich smartfónoch využíva procesory z vlastnej dielne, model P20 disponuje momentálne najvýkonnejším procesorom od Huawei, konkrétne Kirin 970, ktorý disponuje umelou inteligenciou. Rovnaký procesor nájdeme aj v modeli P20 Pro, prípadne v minuloročnom Huawei Mate 10 Pro.

Náš tip
Huawei Mate 10 Pro: Krôčik od dokonalosti | RECENZIA

V benchmarkoch sa síce tento čipset nevyrovná aktuálne najvýkonnejšiemu procesoru Qualcomm Snapdragon 845, no určite sa nemá za čo hanbiť. Na beh aplikácií slúžia 4 GB RAM pamäte, vnútorné úložisko činí 128 GB, no nie je rozšíriteľné pamäťovými kartami. V praxi je využitie výkonného procesora vidieť, systém beží svižne, za čo určite môže aj dobrá optimalizácia od Huawei, aplikácie sa načítajú rýchlo a ich funkčnosť je bezproblémová. Problémy procesoru nerobia ani najnáročnejšie hry, takže hráči si tiež prídu na svoje.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+