MojAndroid

Novinky z dielne Huawei – P20 a P20 Pro – boli práve oficiálne predstavené spoločnosťou Huawei v Paríži. Ako sme už avizovali, Huawei P20 Pro disponuje nie jednou, ani dvojitou, ale až trojitou kamerou, ktorá má podľa Huawei pomôcť používateľom jednoducho tvoriť fotografie profesionálnej kvality.

Náš tip
Huawei P20 Pro: Toto prinesie trojitá zadná kamera

Huawei v top 5ke spolu so Samsungom, Googlom a Apple

A vďaka trojitej kamere sa zrejme P20 Pro prebojoval na špičku medzi smartfónmi v oblasti fotografie. Že toto tvrdenie nie je len tak ledajaké, nám potvrdzuje fakt, že smartfón získal od DxOMark doteraz najvyššie celkové skóre, aké bolo doposiaľ dosiahnuté medzi smartfónmi – pozoruhodných 109 bodov.

Druhé miesto v rebríčku DxOMark obsadil Huawei P20. Päticu najlepších smartfónových “fotografov” dopĺňa Samsung Galaxy S9 Plus, Google Pixel 2 a Apple iPhone X (miesta obsadili v uvedenom poradí).

Technologická verejnosť asi nikdy nepredpokladala, že čínska spoločnosť by mohla poraziť celosvetových gigantov Samusung, Google a Apple, pokiaľ ide o kvalitu fotografie. Teraz sa to zrejme tak stalo.

Podľa DxOMark sú fotografie Huawei nie len technicky lepšie zvládnuté, ako Google Pixel 2, Apple iPhone X či Samsung Galaxy S9, ale už na prvý pohľad ich možno subjektívne ohodnotiť v prospech Huawei.

Kraľuje aj vo videu

Hovoríme o fotkách, nezabudnime však ani na video: Huawei P20 Pro tiež zaznamenal najvyššie hodnotenie v kvalite videa spomedzi smartfónov – získal skóre 98. Google Pixel 2 ho tesne dobieha s 96 bodmi, Huawei P20 má 94 bodov. Hneď za ním sa umiestnil Samsung Galaxy S9 s 91 bodmi a päticu uzatvára Apple iPhone X s 89 bodmi.

Keďže P20 línia zrejme nikdy nepríde do Ameriky, potrvá to hodnú chvíľu, kým sa Huawei dostane medzi najväčších predajcov smartfónov Samsung, Apple a Google.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+