MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | 3000 mAh – nutný základ?

Smartfón obsahuje batériu s kapacitou 3000 mAh, čo je v súčasnosti akýsi pomyselný základ pre štandardné zariadenie, ktoré je schopné s vami zvládnuť plnohodnotný pracovný deň. Rovnakú kapacitu pritom obsahoval aj minuloročný predchodca P10 Lite s menším, 5,2″ displejom. V podobnom tele navyše minuloročný vlajkový smartfón Huawei P10 ponúkol batériu s vyššou kapacitou o 200 mAh.

Model P20 Lite sa však za svoju výdrž nemusí hanbiť. V prípade náročného používania, ktoré zahŕňalo aktívne využívanie sociálnych sietí, hodinové telefonovanie, hodinové sledovanie 1080p videí a hodinové hranie hier dokázal smartfón vydržať spomínaný pracovný deň s prehľadom. Dokonca pri pripojení fitness náramku prostredníctvom Bluetooth si vyžadoval smartfón nabíjanie až v neskorých večerných hodinách. Za výslednú výdrž tak môže pravdepodobne dobrá súhra hardvéru a softvéru od výrobcu.

Ak by vám však výdrž náhodou nepostačovala, Huawei si pripravil pre svojich zákazníkov aj dva šetriace režimy. Úsporný režim obmedzí notifikácie a predĺži výslednú výdrž o pár hodín. Ultra úsporný režim následne obmedzí smartfón len na niektoré základné funkcie a výdrž sa natiahne niekoľko násobne, avšak za cenu výrazných obmedzení po stránke funkcií zariadenia.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Smartfón Huawei P20 Lite bude vo svojej cenovej kategórii skutočným želiezkom v ohni. Obľúbeným však môže byť aj v ponuke mobilných operátorov, po vzore svojich predchodcov, ktorí sa stali skutočnými bestsellermi. Zariadenie si môžete zakúpiť vo vybraných slovenských e-shopoch za sumu približne na úrovni 359 EUR.

Kombinácia dobrého pomeru cena/výkon, trendového dizajnu, dobrého fotoaparátu a optimalizovaného softvéru je lákavou ponukou, a to nielen pre skalných fanúšikov značky Huawei. Iste, v niektorých aspektoch môže smartfón za vlajkovými modelmi jemne zaostávať, iné však naopak vo výslednom dojme prekvapia.

8.2

Huawei P20 Lite

Luxusný dizajn a materiály, dobrý fotoaparát rýchle nabíjanie. Odborná recenzia portálu pcrevue.sk.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • luxusný dizajn a materiály
  • primeraný výkon
  • dobrý fotoaparát
  • rýchle nabíjanie cez USB-C

  • odvážna cena
  • chýba vodoodolnosť
10.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+