MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | V kombinácii Huawei a Google

Po stránke multimédií je telefón vybavený naozaj slušne. Nechýba hlasný reproduktor v spodnej hrane zariadenia či dvojica mikrofónov, na spodnej hrane pre telefonovanie a v hornej hrane napríklad pre natáčanie videí. Spodný reproduktor je však jediný, ktorý slúži aj ako hlasný reproduktor pre posluch hudby či vyzváňanie. Oba separátne poslúžili veľmi dobre a smartfón sa nenechal zahanbiť ani po softvérovej stránke. Služby sú tu však občas akosi “duálne.”

Nechýba balíček aplikácií od spoločnosti Google vrátane titulov ako Fotky, Hudba Play či Gmail. Na druhej strane prichádzajú aplikácie od Huawei (Galéria, Hudba, Videá, Motívy, Kalkulačka, Fotoaparát, Email a aplikácie pre Poznámky či Zdravie). Je tak možné, že pri tvorbe a spracovaní multimédií sa vyskytne možnosť výberu a je tak na každom používateľovi, ktorú z dvojice obdobných služieb využije.

FOTOAPARÁT | Dva kusy vzadu a jeden vpredu

Zadný fotoaparát prichádza v podobe dvojice senzorov s rozlíšením 16 (f/2.2) + 2 MPix. Primárny fotografický senzor je tak doplnený o sekundárny fotoaparát, ktorý zabezpečí napríklad rozmazanie pozadia (známe ako trendový “bokeh” efekt). Fotografie boli za dobrých svetelných podmienok veľmi dobré, nechýbala dostatočná ostrosť či “triezve” farebné podanie. Na výber je z viacerých možných rozlíšení, chýba však stále tradičnejší pomer strán 16:9.

V horších svetelných podmienkach, v šere alebo interiéri sa smartfón takisto nestratil a svoju úlohu si zastal. Iste, nejde o tak kvalitné fotografie ako v prípade vlajkových zariadení, cítiť pribúdajúci šum, avšak snímky boli na jemné prekvapenie použiteľné napríklad na sociálne siete. Video zo zadnej a aj prednej kamery je možné natáčať v rozlíšení 1080p (30 fps).

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aplikácia fotoaparát od Huawei ponúka tiež viacero režimov ako Profesionálna fotografia (manuálny režim), HDR, Panoráma, Nočný záber, Časozberné snímanie, Spomalenie, Filter, Vodotlač či možnosť pre skenovanie dokumentov. Niektorých fanúšikov možno poteší špeciálny režim “Dobré jedlo,” ktorý ponúkne sýtejšie farby pre viac okulahodiacu fotografiu.

Predná kamera ponúkne následne 16 MPix, nachádza sa vo výreze v displeji hneď vedľa reproduktoru pre telefonovanie. Kvalita fotografií je veľmi dobrá a poteší nejedného fanúšika “selfies.” Kamera ponúka upravenie spektra “skrášlenia,” portrétový režim (je možné ho vypnúť), ale aj funkciu “pohyblivý obrázok.” Za fotografickú výbavu sa tak smartfón vo všeobecnosti vôbec nemusí hanbiť.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+