MojAndroid

Pokiaľ ide o inovácie, Huawei nova 9 SE nerobí kompromisy. Novinka z ikonického radu nova prichádza so zámerom podnietiť záujem mladej generácie v kreatívnej tvorbe videí a fotografií, čo sa odrazilo na jej výbave. Základom je výborný fotoaparát, ktorý ponúka rozlíšenie 108 Mpx a dokonalú farebnosť snímok. Aby bol zážitok zo zaznamenávania momentov kompletný, prichádza nova 9 SE navyše so slušnou výbavou aplikácií, ktoré používateľom uľahčia úpravu aj strih zachyteného obsahu.

Jedným z hlavných ťahákov smartfónu nova 9 SE je bezpochyby mimoriadne vysoká kvalita rozlíšenia fotoaparátu. Vďaka 108 megapixelom, ktorými je objektív vybavený, ľahko zachytí všetky ostré detaily a zároveň má vynikajúcu citlivosť na svetlo, čo zvyšuje kvalitu snímok pri slabom osvetlení. Smartfón je tiež vybavený funkciou Super Night Shot s vyspelou technológiou na redukciu šumu, takže aj v tmavom prostredí vám telefón zaistí čo najvyššiu úroveň jasu.

Zažiarte na TikToku originálnymi videami

Okrem toho smartfón podporuje aj súčasné natáčanie videí prednou a zadnou kamerou, takže používatelia môžu ľahko striedať pohľad oboch kamier a natáčať z dvoch rôznych perspektív zároveň. Táto vychytávka napríklad umožňuje zaznamenať scénu odohrávajúcu sa pred vami, a zároveň vaše reakcie pomocou prednej selfie kamery. To z Huawei nova 9 SE robí skvelého parťáka na tvorbu videí na TiKTok, či na vlogovanie.

Huawei nova 9 SE
Huawei nova 9 SE | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aby ste mohli telefón nova 9 SE využívať naplno, získavate spolu so smartfónom prístup k dvom kľúčovým aplikáciám z dielne Huawei: Petal Clip, ktorá slúži na úpravu videí a fotografií, a Huawei Mobile Cloud, ktorá umožňuje bezpečne zálohovať a ukladať médiá a obsah online a naprieč zariadeniami.

Tvorte kreatívne videá s Petal Clip

Jedna z najnovších aplikácií od Huawei, Petal Clip, je na zariadení pripravená na okamžité použitie a začínajúci fotografi a tvorcovia vlogov s ňou môžu ohromiť svojich fanúšikov pomocou širokej škály efektov a funkcií. S využitím najmodernejšej umelej inteligencie poskytuje aplikácia Petal Clip užívateľom možnosť používať rôzne filtre a tiež pokročilú funkciu Mask Faces, ktorá slúži na zvýraznenie či skrytie tváre, a zaručuje tak v prípade potreby úplnú anonymitu osôb na videu.

Huawei nova 9 se
Zdroj: Huawei

Čo sa týka úpravy videí, stačí si vybrať jednu z mnohých dostupných šablón a potom už len jednoducho začať tvoriť. Petal Clip je vybavený špeciálnymi filmovými efektmi, animáciami, fontmi, samolepkami, zvukovými efektmi, a dokonca ponúka možnosť pridať zvukovú stopu výberom z rozsiahlej zbierky skladieb v aplikácii Huawei Music.

Všetok obsah v bezpečí s Huawei Mobile Cloud

Ďalšou nevyhnutnou aplikáciou v mobilnej výbave každého mladého používateľa je Huawei Mobile Cloud, ktorá je dostupná ako v smartfóne nova 9 SE, tak aj z ďalších zariadení prostredníctvom unikátneho užívateľského identifikátora Huawei ID. Všetky dôležité snímky a videá s ňou môžete zálohovať rýchlo a hlavne bezpečne.

Huawei nova 9 SE
Huawei nova 9 SE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Služba Huawei Mobile Cloud tiež ponúka užitočnú funkciu na organizovanie súborov, čím vám uľahčuje správu obsahu. Dokonca sa za vás postará aj o optimalizáciu ukladaného obsahu, čo znamená, že videá a obrázky, ku ktorým sa vraciate len málokedy, sú automaticky komprimované, čím získate viac priestoru pre nový obsah.

Huawei nova 9 se
Zdroj: Huawei

Ďalšou užitočnou funkciou Huawei Mobile Cloud je služba Find Device, teda vyhľadávača, pomocou ktorého môžete lokalizovať svoje zariadenia podľa zvuku, uzamknúť ich na diaľku, alebo z nich dokonca vymazať dáta, čo zaručuje zvýšenú ochranu vášho súkromia.

Popusťte uzdu kreativite s nova 9 SE

Huawei Mobile Cloud a Petal Clip môžu noví používatelia aktivovať behom pár sekúnd, rovnako ako celý rad ďalších zaujímavých aplikácií. Huawei nova 9 SE sprostredkuje ten najlepší užívateľský zážitok hneď od prvej chvíle.

Huawei nova 9 SE je možné zakúpiť vo vybraných internetových obchodoch, kamenných predajniach a u mobilných operátorov O2, Orange a Telekom za 349 eur.

21.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+