MojAndroid

Huawei ani tento rok nezabudol na používateľov, ktorí nedajú dopustiť na multimediálne zariadenia v podobe tabletov. Čínsky výrobca ich totižto na výstave MWC 2018 predstavil hneď niekoľko. Medzi nimi aj Huawei MediaPad M5 vo verziách s 8,4 a 10,8-palcovým displejom. My sme si vyskúšali ten menší.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Bez zaváhania

Huawei na konštrukcii tabletu odviedol skutočne veľmi dobrú prácu. Kovové unibody telo pôsobí prémiovým dojmom a chyby by ste na ňom asi hľadali len veľmi ťažko. O tom, prečo výrobca nepoužil pomer strán 4:3 by sa dalo polemizovať, ale medzi Android tabletmi je stále vo väčšej miere zaužívaný práve širokouhlejší rozmer. Každý má svoje pre a proti a o tom, ktorý vyhovuje práve vám, preto rozhodnite už vy sami.

Huawei MediaPad M5 je inak klasický tablet, ktorý vás veľa vecami neprekvapí. Na prednej strane nájdete teda veľký 8,4-palcový displej, ktorý vypĺňa takmer celú jej plochu. Nejde síce o riešenie typu Huawei P20, ale to by sme u tabletu tejto cenovej kategórie ani nečakali. Rámiky pod a nad displejom majú pritom opodstatnený dôvod. Uľahčujú totižto ovládanie pri orientácii na šírku tak, aby ste sa napríklad dlaňami nedotýkali displeja. Tvoria teda akúsi odpočinkovú zónu, kde môžete položiť palec, keď napríklad čítate alebo sledujete video.

Pod displejom sa navyše nachádza aj tlačidlo domov so snímačom odtlačkov prstov. Nad ním to je zas predná kamera. Boky zariadenia lemuje set štandardných ovládacích prvkov, konektorov a slotov. Naľavo je situovaný slot pre vloženie pamäťovej karty a nano SIM, napravo je to zas ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. 3,5 mm audio jack v tomto prípade chýba úplne a nahrádza ho digitálny audio výstup USB-C, ktorý zároveň slúži aj pre nabíjanie. Veľkým lákadlom v prípade Huawei MediaPad M5 sú aj jeho reproduktory. Tie sú rozmiestnené nad a pod displejom (pri orientácii tabletu na výšku).

Zadná strana je kovová a matná, takže nezachytáva skoro žiadne odtlačky prstov. Jej vrch a spodok lemuje plastový pásik, ktorý sa tu nachádza najmä z dôvodu príjmu rádiového signálu z mobilnej siete, resp. WiFi. Trochu rušivým dojmom, v inak pekne zaoblenej konštrukcii, pôsobí vyčnievajúci fotoaparát, ktorého šošovka je chránená kovovou obrubou. Inak, ako sme už spomínali, nemáme Huaweiu MediaPad M5 čo vyčítať. Ide o špičkovo zostrojený prístroj, ktorý sa svojím dizajnom a kvalitou spracovania určite nestratí ani v drahšej konkurencii.

Praktickým doplnkom je potom púzdro, ktoré môžete k tabletu dokúpiť. Nielenže chráni displej a telo pred poškodením, ale poslúži aj ako praktický stojan.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+