Honor 6 Plus včera prekvapil svojim novým systémom duálneho fotoaparátu, ktorý má so sebou priniesť niekoľko výhod. Dvojica fotoaparátov s rozlíšením 8 Mpix dokáže v symetrickom rozpoložení vytvárať až 13 Mpix fotografie. Najväčšou výhodou však má byť rýchle zaostrovanie, a to už do 0,1 sekundy od stlačenia spúšte, či kvalitnejšie snímky vytvorené v zhoršených svetelných podmienkach. Spojením dvoch snímačov totižto vznikájú väčšie pixely s veľkosťou 1,98 mikrometra, ktoré majú zachytiť viac svetla. Ako ale tento duálny fotoaparát z Honoru 6 Plus fotí? Ukazovať by to mali zábery spoločnosti, ktoré zozbieral portál PhoneArena. Zábery vynikajúce svojou ostrosťou a svetelnosťou určite prekvapia, otázne je, či nejde len o zábery spoločnosti, ktoré väčšinou výkon fotoaparátu v reálnom svete skresľujú.
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
20 odpovedí na “Honor 6 Plus: Pozrite si ako fotí duálny fotoaparát”
Pridaj komentár
Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.
po dlhej dobe chcem novy telefon :D
Heh, riadne vyfabrikovane. Nizka DOF je vytvorena softverovo, vidno to pekne na chlapcovi v bazene, aj na skutri (najlepsie za sklom :-D) a hned prvy zader je riadne odsumeny a tym padom rozpatlany :-P
presne tak , fake jak hovado :)
dam ruku do ohna ze to este pred vypustenim riadne prefukli cez nejaku fotosopu / upravili EXIF… podobne jak M$, par rokov dozadu vypustil zabery akoze robene novym fonom – pritom to tocili zrkadlovkou + prehukli este cez after effects, vyhajpovali farbicky a ze ake profi video to robi…
takymto PR – reku – mozem ebat cely micro-aj-soft (dick), hovada. a toto detto
Náhodou keď stojíš 5metrov od monitora tak to nie je až také zle :D
Toho chlapca so si nevsimol ale na ten skuter som kukal ako puk :D cip vyzera ze foti celkom v pohode ale optikou to dojebabrali na plnej ciare. Tu proste nejakym SW nenahradis.
Na to chlapcovi rozmazali konce vlasov pekný fail :D
Ja si skor myslim, ze sa na na tom zabere chlapca sa ma jednat o prezentaciu nejakej funkcie rozmazania pozadia. Jasne, ze pri malej ohniskovej vzdialenosti to dosiahnes iba softwarovo. Nieco ako ma aj HTC. Ale podla mna si nevybrali velmi stastny zaber, lebo evidentne si to zatial nevie poradit so strapatymi vlasmi a podobnymi objektami. A pri tom skutri je to prehnane a ten efekt zasa az moc bijuci do oci, lebo toto ti neurobi ani zrkadlovka. Ale nezvlada to v takychto pripadoch ani HTC. Iba pri jednoduchych objektoch je vysledok obstojny. Inak technicka kvalita snimok vyzera byt taky lepsi priemer. Uvidime pri realnych snimkach z testu v lepsom rozliseni.
velmi amaterske rozostrenie, naozaj.
nieco nadherne, som z toho uneseny
Tak ked to je upravene aby to prilakalo ludi :D
nic nove pod slnkom, s pixelmi s velkostou dvoch mikrometrov uz davno prislo HTC vo svojej technologii ultrapixelov… uz od nej aj upusta a teraz huawei objavilo ameriku :D
1. Ultra pixel – nie je technológia, obyčajný senzor s nízkym rozlíšením
2. HTC ma veľkosť pixela 2mikrometrov pri 4Mpix, Huawei pri 13Mpix
1. tak sa chytajme za slovicka
2. predpokladam, ze ti nemusim hovorit, ze rozlisenie ani zdaleka nerozhoduje o tom, aka dobra bude fotografia. ovela dolezitejsia je svetelnost, co je aj jeden z hlavnych dovodov nahrady cmos snimacov miesto ccd. takze napad je rovnaky, ako u htc, iba s tym, ze predbiehanie s mpx je uz too mainstream, tak sa ideme predbiehat s upx.
Nepochopili sme sa, ak je veľkost pixelu viac-menej rovnaká tak logicky pri 13Mpix máte podstatne väčšiu plochu senzora (senzorov) ako pri 4Mpix -ako keď si predstavíte že jeden pixel je štvorák pozemku tak je rozdiel či máte 4 alebo 13mili=onov štvorákov vo vlastníctve.Samozrejme, neviem ako presne fungujú tieto fotoaparáty a či aj využívajú reálne túto výhodu.
mimochodom, vacsinou sa to oznacuje ako technologia. http://www.htc.com/us/ultrapixel/
ten efekt ‘dlhej uzávierky’ v meste sa im moc nepodaril :D tie svetlá aút rozmazané nevyzerajú moc profesionálne :D
Toto isté nafotím aj s mojou Z2
ej aká šumná slečna :)
Ja spravim lepsie fotky na nojej nokii 3310.