MojAndroid

S nástupom kryptomien sa začal aj na android smartfón objavovať malvér, ktorý sa snaží túto virtuálnu menu používateľov ukradnúť alebo dokonca využívajú hardvér smartfónu k ťažbe kryptomien. Aj z toho sa dôvodu sa ľudia vlastniaci tieto virtuálne peniaze obzerajú po bezpečnejších smartfónoch, ktoré majú v sebe aj offline zabezpečenú peňaženku pre kryptomeny. Podľa technológie blockchain sa nazývajú blockchainové smartfóny a jedným z prvých bol aj minuloročný HTC Exodus 1. Ten ale nie je práve najlacnejší a tak sa spoločnosť HTC pripravuje vydať lacnejší model HTC Exodus 1s.

Malo by sa jednať o prvý blockchain smartfón, ktorý bude fungovať ako plný uzol. Vďaka tomu sa bude dať využiť ako jeden z distribuovaných bodov k overovaniu transakcii v Bitcoin. Knižnica Bitcoinu má aktuálne cez 200 GB. Podľa HTC je ju možne zmenšiť do veľkosti cca 10 GB a uložiť priamo do smartfónu. K uloženiu celého bloku bude potrebné mať v smartfóne SD kartu, stabilné Wi-Fi pripojenie a dostatočne nabitú batériu. Rovnakú funkciu by mal po aktualizácii dostať aj drahší HTC Exodus 1. Parametre lacnejšieho Exodus 1s niesu zatiaľ známe, ale jeho cena by mala byť nižšia ako 300 eur.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+