MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon: Staršie vnútornosti

Najväčším sklamaním je asi použitie staršieho procesora Snapdragon 400, ktorý už neodpovedá súčasným štandardom pre strednú triedu. Áno, systém je plynulý a aj dostatočne rýchly, no nie je to vždy úplne ideálne. Operačná pamäť RAM má dostatočné 2GB, ktoré postačujú k fungovaniu systému. Výsledky benchmarkov AnTuTu a 3D Mark však prezrádzajú, že výkon nie je práve najsilnejšou stránkou tohto zariadenia. V AnTuTu sme namerali skóre len 30-tisíc a v 3D marku v teste Ice Storm Unlimited iba 4803 bodov. HTC Desire 650 tak skutočne nemá výkon práve na rozdávanie, práve naopak.

Aj napriek nižšiemu merateľnému výkonu je ale práca so smartfónom plynulá, aj keď samozrejme nie úplne najrýchlejšia. V cenovej kategórii na hranici 200 eur nájdeme aj výkonnejšie kúsky, ktoré sa ale používateľským zážitkom budú približovať k HTC-čku.

Interná pamäť má kapacitu 16GB, z ktorej je využiteľných 9,3GB. Tie môžete rozšíriť ešte o pamäťové karty microSD. Na škodu ale je, že Desire 650 nepodporuje pripojenie externých zariadení, a teda nefungujú ani pripojené microUSB flash disky, či iné príslušenstvo v podobe myšky alebo klávesnice.

Operačný systém: Sense a Blinkfeed

HTC Desire 650 prichádza s klasickou kombináciou operačného systému Android 6.0 Marshmallow a nadstavby Sense. Tá neprináša nič nové, o čom by sme už nevedeli. Nechýba tu ani launcher s Blinkfeed, ktorý používateľovi prináša novinky zo sociálnych sietí a online sveta priamo na domovskú obrazovku. Samozrejme, aj ten môžete vypnúť.

Okrem toho tu nájdete už len balík aplikácií od HTC, nejaké tie nastavenia navyše a podporu motívov, ktoré môžete jednoducho spravovať z aplikácie Motívy. Ešte treba pripomenúť aj to, že zariadenie prichádza predinštalované s aplikáciou News Republic, ktorá je aspoň podľa nás trochu otravná. výrobca ju integroval priamo na uzamknutú obrazovku, kde zobrazuje správy z vybraných kanálov. Našťastie je len na používateľovi, či ju bude používať, alebo ju jednoducho odinštaluje alebo z uzamknutej obrazovky odstráni.

K samotnému OS nemáme výhrady. Na nadstavbu Sense sme zvyknutí už aj z iných zariadení spoločnosti a považujeme ju za veľmi podarenú po dizajnovej aj funkčnej stránke.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+