MojAndroid

Pri príležitosti konania veľtrhu Gamescom v nemeckom Kolíne predstavilo HP nový prírastok do svojej hernej série OMEN by HP, ktorú doplní o úplne nový stolný počítač OMEN Obelisk. Ten ponúkne hráčom najvýkonnejšiu grafickú kartu na svete, bude totiž jedným z prvých OEM systémov, ktoré dostanú úplne nový rad grafických procesorov NVIDIA GeForce GTX 11. Okrem toho HP rozširuje funkciu OMEN Game Stream aj na zariadenia s operačným systémom Android, vďaka ktorej sa bude možné pripojiť a využiť výkon zariadenia OMEN naozaj kdekoľvek. A ešte pred oficiálnym uvedením na trh sa dočkali vylepšenia aj slúchadlá OMEN Mindframe Headset – prvé na svete s technológiou aktívneho chladenia náušníkov.

 

V HP je našim cieľom neustále posúvať možnosti v oblasti herného počítačového priemyslu a umožňovať hráčom, aby predvádzali to najlepšie bez akýchkoľvek obmedzení. Osadenie OMEN Obelisk aj ďalších pripravovaných PC novými grafikami NVIDIA a spojenie s HyperX je len ďalším z dôkazov, že chceme vytvoriť špičkový ekosystém zložený z najlepších herných riešení na svete.

Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka pre consumer PC, HP Inc. EMEA.

 

OMEN Obelisk bol navrhnutý predovšetkým pre užívateľov, ktorí dávajú prednosť vlastnoručne zostaveným PC a o hotových zostavách by inak neuvažovali. Takmer dve tretiny výkonnostných hráčov si zaobstarávajú také zariadenia, ktoré možno ľahko vylepšovať. 52 % pritom volí stolný počítač, ďalších 12 % potom dáva pred kúpou u veľkých OEM prednosť vlastným zostavám. S týmto novým počítačom od HP, ktorý je otvorený individuálnemu prístupu hráčov a ponúka široké možnosti štandardizovaného vylepšovania hardvéru, pričom dostal najnovšiu grafiku aj procesory, si používatelia užijú svoje obľúbené hry na maximum nie len dnes, ale aj v blízkej budúcnosti.

Máme radosť, že sme sa mohli spojiť s HP a poskytnúť hernú pamäť HyperX FURY do všetkých nových aj inovovaných herných zariadení z radu OMEN by HP. Značka HyperX s jej viac ako päťnásťročnými skúsenosťami s výrobou herných pamätí skvele zapadá do stratégie HP a jeho snahy ponúkať hráčom výnimočné počítače.

Mark Leathem, generálny manažér HyperX® Peripherals Division

Najzaujímavejšie funkcie Omen Obelisk: 

 • Vylepšovanie a optimalizácia: Využite prepracované a elegantné čierne šasi držiace sa štandardov microATX na maximum vďaka ľahkému prístupu k všetkému hardvéru vrátane obidvoch 3,5 palcových diskov; podpora grafických kariet celej dĺžky; a priestor pre štandardný napájací zdroj ATX. Hranie online bude ešte lepšie vďaka funkcii Network Booster v OMEN Command Center, ktorá vie prideľovať priority úlohám v sieti a pracovať s dvoma simultánnymi prúdmi dát. Výkon nového OMEN Obelisk si naviac s funkciou OMEN Game Stream užijete aj pri hraní hier na veľkoplošnej televízii prostredníctvom ďalších podporovaných zariadení.
 • Špičkový výkon a úložisko: Do hry pomôže užívateľa vtiahnuť grafika NVIDIA GeForce RTX 2080 postavená na úplne novej architektúre NVIDIA Turing. Na výber je z 8. generácie procesorov Intel Core i+ až so šiestimi jadrami alebo až 2. generácia procesorov AMD Ryzen až s ôsmimi jadrami, vďaka ktorým si užijete aj tie najnovšie tituly na trhu. Rovnako pestrý je aj konfigurovateľný výber úložísk vrátane PCIe NVMe SSD, samostatného HDD alebo HDD+ pamäti Intel Optane pre ešte rýchlejšie ukladanie.
 • Partnerstvo s HyperX: Rokmi preverený výrobca HyperX poskytol novému počítaču pamäť RAM, ktorej môžu používatelia veriť aj pri hraní najnáročnejších titulov alebo multitaskingu. Akákoľvek konfigurácia počítača OMEN Obelisk má až 32GB pamäť HyperX® FURY DDR4-2666, ktorá okrem výkonu zaujme aj svojim jedinečným asymetrickým FURY dizajnom, štýlovým nízkoprofilovým chladičom pre účinnejší odvod tepla a čiernou povrchovou úpravou ladiacou so základnou doskou.
 • Dokonale prispôsobiteľný: Nastavte si akúkoľvek farbu programovateľného predného RGB loga alebo doplnkového osvetlenia skrine pri konfiguráciách s voliteľným postranným panelom z tvrdeného skla s čírym ochranným EMI povrchom. Ten zaručí exkluzívny efekt, vďaka ktorému bez problémov uvidíte starostlivo usporiadané káble aj štýlové, farebne zladené prevedenie hardvéru. Až dve svetelné zóny a päť svetelných módov možno ovládať prostredníctvom OMEN Command Center.
 • Strategické chladenie: Prieduchy pre účinné odvádzanie tepla navrchu, dole aj po stranách využívajú taktické rozmiestnenie komponentov, ako je napájací zdroj v spodnej časti alebo odstrániteľný spodný prachový filter. Náročnejší užívatelia môžu chladenie ešte vylepšiť využitím voľného priestoru pre inštaláciu doplnkového 120mm ventilátora alebo 120mm vodného chladenia.

OMEN Game Stream: Pošlite výkon OMEN aj do vášho zariadenia Android

OMEN Command Center, ústredný článok celého ekosystému OMEN, sa neustále vyvíja. Jedna z jeho funkcií – OMEN Game Stream – umožňuje používateľom využívať výpočtový výkon ich počítačov OMEN aj pre ďalšie zariadenia s Windows 10 a hrať hry na veľkoplošnej TV. Ešte tento rok zaradí HP do tejto funkcie aj zariadenie s operačným systémom Android. Užívatelia tak budú môcť streamovať výkon OMEN do oveľa širšej škály zariadení. OMEN Command Center je predinštalovaný vo všetkých počítačoch OMEN a ponúka celú radu ďalších funkcií a nastavení ako Network Booster a System Vitals. Vo vybraných laptopoch a desktopoch, ale aj najnovšieho príslušenstva OMEN, ako sú klávesnice OMEN Sequencer Keyboard, myš OMEN Reactor Mouse alebo slúchadlá OMEN Mindframe Headset, potom prináša ďalšie možnosti prispôsobení a nastavení.

OMEN Mindframe Headset: Stále rovnako chladivý, ale ešte lepší

OMEN Mindframe Headset, ktorý bol prvýkrát predstavený na konci mája a čoskoro bude k dispozícii, predstavuje prvé slúchadlá na svete s aktívnym chladením náušníkov pomocou patentovanej termoelektrickej technológie Frostcap od HP. Navrhnutá bola predovšetkým s ohľadom na pohodlie a kvalitu zvuku. Tím OMEN by HP však nikdy nespí na vavrínoch, a tak ešte pred oficiálnym uvedením na trh stihol slúchadlám pridať ďalšie vylepšenia:

 • Potlačenie okolitého hluku
 • Spätný odposluch vlastného hlasu v reálnom čase, využívajúci výhodu potlačenia okolitého hluku
 • Nové látkové náušníky pre lepšiu priedušnosť

Cena a dostupnosť nových produktov OMEN by HP

 • OMEN Obelisk Desktop bude na Slovensku dostupný v septembri za cenu začínajúcu na 899 eur.
 • OMEN Game Stream pro Android bude na Slovensku dostupný neskôr v tomto roku zdarma na Google Play Store.
 • OMEN by Mindframe Headset bude na Slovensku dostupný v októbri za 199.99 eura.
23.8.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+