MojAndroid

Aplikácia HopIN si to zamieri aj do susedných Čiech, kde sa však na rozdiel od Slovenska stretne aj s konkurenciou. V hlavnom meste Českej republiky momentálne fungujú služby Liftago a Uber, ktoré patria medzi jednotky na trhu. HopIN by mohol trhom zatriasť.

HopIN vznikol v roku 2012, aby zjednodušil cestovanie taxíkom na Slovensku a časom aj za jeho hranicami“ – informuje slovenská stránka HopIN. Do dnešného dňa bolo na Slovensku zaznamenaných až 100 000 stiahnutí a počet denných objednávok sa približuje číslu 2 000.

„Hopin je pro taxikáře zatím nejlevnější – do konce letoška pro ně bude zdarma, od roku 2016 si pak vezme 500 korun měsíčně a 15 Kč z jedné jízdy. Liftago si přitom u řidičů řekne o 13 % z jízdy a Uber chce 20 %. Klasický dispečink je nejdražší, taxikáře stojí od 8 tisíc korun měsíčně,“ píše portál tyinternety.cz Svoj úspech si chce spoločnosť okrem nižších cien zabezpečiť aj masívnou reklamnou kampaňou.

Zdroj: tlačová správa

20.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+