RECENZIA Honor Play: Extra výkon za super cenu má svoju daň

Značka Honor neprestáva prekvapovať a po niekoľkých vydarených modeloch tento rok prináša ďalší. Honor Play je novinka, ktorá v sebe ukrýva hneď niekoľko zaujímavostí. Ide o smartfón s výbavou vlajkovej lode, cenou strednej triedy a zameraním na mladých mobilných hráčov. Výsledok je viac než pozitívny.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Niečo navyše, niečo chýba

V balení od smartfónu Honor 9 nájdeme všetko potrebné príslušenstvo, niečo navyše, no niečo nám aj chýbalo. Samozrejmosťou je nabíjačka s USB-C káblom, potrebná dokumentácia či nástroj na vyberanie zásuvky na SIM karty. Zbytočne by ste tu ale hľadali slúchadlá, a to aj napriek tomu, že Honor Play nesleduje moderné trendy a stále ponúka 3,5mm jack. Na druhej strane, poteší pribalené silikónové priehľadné puzdro.

Konštrukcia a dizajn: Ide proti prúdu

Už niekoľko mesiacov a pomaly aj rokov platí, že ak chce výrobca upútať dizajnom svojho smartfónu, zvolí kombináciu kovu a skla. Čoraz častejšie sa s takýmto dizajnom stretávame aj v strednej triede zariadení, kde aj za lacnejší peniaz dostaneme zážitok z používania prémiového smartfónu. Honor Play však ide vlastnou cestou a v čase sklenených „sendvičov“ prichádza s celokovovou unibody konštrukciou akoby spred niekoľkých rokov.

Tak ako v časoch najväčšej slávy kovových smartfónov, aj teraz si toto riešenie nájde svojich fanúšikov aj odporcov. Honor Play však musíme pochváliť za naozaj precízne spracovaný dizajn so zmyslom pre detaily. Telefón je tenký, má krásne zaoblené hrany a v ruke sa drží výborne. S rozmermi 157.9 x 74.3 x 7.5 mm a hmotnosťou 176 gramov ide o jeden z najmenších a najľahších smartfónov s veľkým 6,3“ displejom. Ten má vpredu mnohými nenávidený výrez v displeji, ktorý uchováva slúchadlo, prednú kameru a potrebné senzory. Pod displejom potom nájdeme iba minimálnu bradu s logom výrobcu.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej elegantne prechádza do hrán, kde nájdeme štandardne rozložené ovládacie prvky. Napravo je to tlačidlo napájania a nad ním dvojtlačidlo hlasitosti, pričom obe sú pomerne kvalitné, nemajú vlastnú vôľu a ponúkajú veľmi príjemné kliknutie pri stlačení. Naľavo hore sa nachádza zásuvka na SIM karty, resp. microSD pamäťovú kartu a v hornej stene nájdeme ešte dodatočný mikrofón. Dole nás potom poteší 3,5mm jack pre slúchadlá, USB-C port a reproduktor.

Zadná strana je veľmi jednoduchá a minimalistická. Vľavo hore nájdeme vertikálne uloženú dvojicu fotoaparátov v mierne vystupujúcom pliešku, pod ktorým sa nachádza dióda blesku. V strede hore je veľmi vhodne umiestnený skener odtlačkov prstov. Antény prechádzajú hornou a dolnou hranou vo veľmi jednoduchom vzore a iba minimálne zasahujú do celkovej konštrukcie telefónu. Zvyšok zadného krytu pokrývajú informačné popisky od výrobcu, pričom text je uložený v horizontálnej polohe. Podobne uložené popisky nájdeme aj na sérii smartfónov Huawei P20 a naznačujú nám, že telefón budeme takto používať veľmi často – najmä pri fotografovaní, no v tomto prípade skôr pri hraní hier.

Celkovo nemáme konštrukcii na Honor Play čo vyčítať. Je praktická a zároveň veľmi pekná. Kovové šasi sa okrem iného hodí aj na lepšiu distribúciu tepla a keďže je Honor Play hráčske zariadenie, takáto vlastnosť sa veľmi zíde. Zaoblený kovový dizajn nám pripomína hneď niekoľko zariadení spred čias sklenenej dominancie a pripomenul nám, prečo bola takáto konštrukcia tak obľúbená. My sme na testovanie mali model v zaujímavom fialovom prevedení a hoci ten neponúkal žiaden “twilight” efekt, ako môžete vidieť na fotografiách, odrazy svetla často menili odtieň konštrukcie až do modrej farby.

Displej a skener odtlačkov: Dostatočná kvalita, no nie elita

Honor Play je úplne novým radom zariadení tejto čínskej značky a hoci sme pri testovaní nedokázali prestať myslieť na fantastickú cenovku, s akou telefón prichádza, zároveň nám telefón až príliš pripomínal tie najlepšie modely tohto výrobcu na to, aby sme ho nepovažovali za vlajkovú loď. Z tohto uhla pohľadu nás teda displej nijako neočaril, no ak vezmeme do úvahy cenu zariadenia, nemáme mu absolútne čo vyčítať.

Telefón prichádza s veľkým 6,3“ displejom s rozlíšením 1080 x 2340 pixelov. Netradičné rozlíšenie je spôsobené výrezom v hornej časti, ktorý je relatívne veľký, no v prípade potreby ho môžete skryť šikovným softvérovým nástrojom. Aj napriek tomu, že Honor Play neponúka AMOLED displej, táto možnosť funguje veľmi dobre a pri jej aktivácii ani nezbadáte, že miesto okolo výrezu nebadane svieti.

Displej ponúka pekné a reálne farby a minimálne skreslenie pri pohľade z uhla. Nevyniká ale maximálnom jasom, čo môže spôsobiť problémy pri práci na priamom slnku. Poteší aspoň veľmi nízka úroveň lesklosti skla na displeji. Čím ale telefón poteší je veľmi dobrá úroveň minimálneho jasu, čo spríjemní používanie v úplnej tme. Tu oceníte aj nočný režim s praktickým filtrom modrého svetla.

V ostatných smeroch sa však displej nemôže rovnať tým najlepším na trhu. Je vidieť, že sa tu šetrilo, keďže Huawei, resp. Honor majú vo svojich portfóliách zariadenia s oveľa krajším panelom. Hoci farby nie sú presýtené, často s nám zdali až príliš fádne a chýbal nám aj trošku vyšší kontrast pre lepší zážitok z používania. To ale neznamená, že displej je zlý, práve naopak. Akurát by sme displej označili za jednu z oblastí, v ktorej nás telefón neprekvapil tak pozitívne ako v mnohých ďalších.

Ako sme spomínali, vzadu nájdeme aj skener odtlačkov. Ten je už tradične rýchly a presný a nijako nám pri používaní neprekážal. Samozrejme, nechýbajú tu ani všetky tradičné využitia skeneru ako ovládanie notifikačnej lišty, prepínanie obrázkov v galérii či šikovná náhrada spúšte fotoaparátu, ktorú využijete najmä pri fotení selfie. Skener určite nie je najrýchlejší na trhu, ale patrí k lepšiemu priemeru a najmä svojou spoľahlivosťou prekonáva aj mnohé drahšie zariadenia.

Výkon a pamäť: Tu sa láme chlieb

Značka Honor nám tento už tento rok ukázala, že ak chcete prémiový hardvér, nemusíte vždy platiť prémiovú cenu. Najskôr to bol model Honor View 10, ktorý priniesol výbavu z radu Huawei P20/Pro pod cenovku 500 EUR. Potom prišla už plnokrvná vlajková loď Honor 10, ktorého cena sa dostala aj pod úroveň 450 EUR. A teraz prichádza Honor Play, zdanlivo zariadenie strednej triedy, ktoré má výkon takmer identický so súčasnými vlajkovými loďami Huawei či Honor, ktoré stoja o stovky eur viac.

Základom je už známy čip Kirin 970, ktorému sekunduje 4/6 GB RAM a 64 GB rozšíriteľnej vnútornej pamäte. My sme testovali verziu so 4 GB RAM, ktorá má aj nižšiu cenovku, no ani na okamih sa nám nezdalo, že by nám RAM nestačila.

Vec sa má tak, že viac ako 4 GB RAM využijete najmä pri multitaskingu. Aj tým najnáročnejším hrám bude stačiť 4 GB RAM, akurát sa vám aplikácie na pozadí budú zrejme vypínať trošku rýchlejšie.

Čo sa ale samotného výkonu týka, telefón naplnil naše očakávania. Benchmarkové testy potvrdili naše zdanie a telefón sa po výkonnostnej stránke správa ako plnohodnotná vlajková loď. Hoci Huawei už predstavil nový čip Kirin 980, ktorý má oproti súčasnej generácii priniesť zlepšenie rádovo v desiatkach percent, 970-ka je stále to najlepšie, čo má čínsky gigant k dispozícii a Honor Play využíva potenciál tohto čipu naplno.

Samozrejme, najväčšmi to oceníte pri hrách. Kategória smartfónov s cenou okolo 300 EUR ponúka často čipy zo strednej a nižšej triedy, ktoré síce pri bežnom používaní stačia, no akonáhle spustíte náročnejšiu hru, okamžite uvidíte obmedzenia, ktoré takýto telefón prináša. V prípade smartfónu Honor Play je to presne naopak a až pri spustení hry uvidíte, čo všetko telefón zvládne.

Samozrejme, svoju úlohu tu zohráva aj funkcia GPU Turbo, ktorú má Honor Play predinštalovanú a ktorú ostatné zariadenia Huawei a Honor práve získavajú prostredníctvom OTA aktualizácií. Funkcia zabezpečuje fantastické zvýšenie herného výkonu pri dosiahnutí oveľa nižšej spotreby energie. Nevýhodou je, že hra musí byť pre túto novinku špeciálne optimalizovaná. Poteší ale fakt, že do tejto úzkej množiny patrí fenomén PUBG Mobile, ktorý fičí na Honore Play skutočne parádne. Aj pri maximálnych grafických nastaveniach je hra plynulá a drží si stabilnú hodnotu FPS. Pri väčšine ostatných telefónov v tejto cenovej relácii si PUBG Mobile zahráte na najnižších či maximálne stredných detailoch.

Honor tiež zvolil spomínanú netradičnú hliníkovú konštrukciu, ktorá sa okrem iného stará o lepšiu distribúciu tepla v zariadení. Znamená to ale tiež, že povrch telefónu sa dokáže zohriať viac ako pri telefónoch zo skla, kde sa teplo väčšinou sústredí na jednom mieste v blízkosti procesoru. Ak Honor Play naozaj vyťažíte a zahrejete ho, teplo sa rozšíri na celé zariadenie. Okrem iného to znamená aj to, že je pomerne teplý aj displej, čo má za následok menšiu plynulosť pohybov prstov po obrazovke.

Našťastie, takýto stav počas nášho testovania nastal iba vtedy, keď sme telefónu dali skutočne zabrať a počas hrania PUBG Mobile sme na pozadí aktualizovali niekoľko desiatok aplikácií. Počas bežného používania sme podobné správanie nezaznamenali, no pri horúcich dňoch a dlhšom hraní náročných hier sme sa tomuto efektu nevyhli.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Tradičný EMUI

Honor Play prichádza s predinštalovaným operačným systémom Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2. Rovnako ako pri hardvéri, aj tu ide o to najaktuálnejšie, čo nájdeme v zariadeniach značky Honor či Huawei. Tešiť sa tak môžete na všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí z drahších zariadení týchto výrobcov.

Závisí už potom iba od vášho vkusu, či sa vám takáto forma systému Android bude páčiť. Prakticky v každom kroku narazíte na zmeny v systéme, a to dizajnové, ale aj funkčné. Platí to o zamknutej obrazovke, domovských obrazovkách či menu s aplikáciami, ktoré je po prvom spustení zariadenia vypnuté a musíte ho aktivovať v nastaveniach.

Znovu platí, že možností v telefóne je obrovské množstvo. Už pri domovských obrazovkách si môžete nastaviť prechody, nechať zobraziť panel s Google Now, zmeniť mriežku ikon a mnohé ďalšie. Prispôsobiť si môžete aj panel s rýchlym spustením a ďalšie možnosti nájdete v nastaveniach. Tu oproti vlajkovej lodi Huawei P20 Pro chýba napríklad iba možnosť stmaviť pozadie v menu, ktoré je viazané na AMOLED displej. Inak tu ale nájdete všetky ostatné nastavenia a možnosti, na ktoré by ste si mohli pomyslieť.

Nemilo nás prekvapilo množstvo predinštalovaného bloatware. Kým nové rady smartfónov Mate 10 a P20 ponúkali väčšinou iba nutné aplikácie, Honor Play má predinštalovaných niekoľko žalostných herných titulov ako Dragon Mania, Asphalt Nitro, Kingdoms a ďalšie. Ide o drobné hry s jednoduchou grafikou, ktoré sme kedysi nachádzali v zariadeniach Huawei a Honor úplne pravidelne. Škoda, že od tohto výrobca ešte neupustil, pretože ide o skutočné zbytočnosti. Našťastie, odinštalujete ich úplne jednoducho. Ostatných predinštalovaných aplikácií nie je až tak veľa a väčšinou ide o nutné tituly ako Galéria, Video a pod.

Celkovo hodnotíme systém v Honor Play pozitívne. Poteší, že aj pri tejto nízkej cenovke dostanete najaktuálnejšiu verziu systému aj nadstavby, akú výrobca aktuálne používa. Okrem toho systém je výborne odladený, všetky animácie sú plynulé a držia s fps. Škoda len spomínaných predinštalovaných hier, ktoré nielenže zavadzajú, ale ani nijako neukážu herný potenciál tohto zariadenia.

Multimédiá: Veľký displej a 3D herný zvuk

Aj v čase veľkých displejov na smartfónoch je 6,3“ obrazovka na Honor Play nadštandardná. Telefón je tak predurčený na to, aby priniesol výborný multimediálny zážitok a v mnohých smeroch sa mu to aj darí. Hoci, ako sme spomínali, displej nepatrí k špičke na trhu, je dostatočne pekný a jemný na to, aby ste si na ňom mohli užiť všetky druhy multimédií.

S telefónom si tak užijete aj chvíle zábavy a oddychu s videami či filmami, ale bez problémov si poradí aj s pracovnými povinnosťami v podobe dokumentov, tabuliek či prezentácií.

Po stránke zvuku na vás čaká dvojaký zážitok. Nájdete tu iba jeden vstavaný reproduktor v spodnej hrane. Ten je dostatočne hlasný a nemá ani najhorší zvukový prejav, no hudbu na ňom zrejme počúvať nebudete. Zvuku chýbajú hĺbky a vo vyšších hlasitostiach pôsobí dosť plechovo.

Na druhej strane, poteší 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý navyše podporuje technológiu 3D herného zvuku. Tá zabezpečuje naozaj zaujímavý herný zážitok, ktorý oceníte najmä pri hraní strieľačiek a podobných akčných hier. Rozdiel je naozaj počuť a ak ste pre hru dostatočne zapálení, môže vám pri online multiplayer hrách priniesť rozhodujúcu výhodu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Rýchle LTE aj Wi-Fi

Ak ste si mysleli, že výrobca sa snažil ušetriť práve na metódach pripojenia, ste na omyle. Jediný nedostatok oproti tým najlepším smartfónom na trhu vidíme v použitej verzii Bluetooth v4.2, pričom v5.0 prináša niekoľko zaujímavých vylepšení a v kategórii vlajkových lodí sa stala štandardom. Mnohí, ba až väčšina používateľov, rozdiel nerozpozná. Čo je ale dôležitejšie, nikde inde sa kompromisy nerobili.

Telefón tak funguje s plnohodnotnou dual-band Wi-Fi so štandardom 802.11 a/b/g/n/ac. K dispozícii je ale aj mobilné pripojenie LTE Cat16, čo znamená teoretické maximálne rýchlosti do 1024 Mbps. Hoci hŕstka telefónov na trhu podporuje aj vyššie rýchlosti, u nás vám bude bohato stačiť spomínaná kategória 16. Samozrejme, nechýba ani NFC a spoľahlivé GPS.

Druhou pozitívnou správou je, že všetky formy pripojenia boli počas nášho testovania spoľahlivé. Viditeľné antény v kryte sú umiestnené strategicky tak, aby bolo naozaj náročné ich kompletne zakryť. Aj pri hraní hier v režime na šírku nezakryjete dlaňami kompletne celé antény a ani raz sme nespozorovali žiadne zhoršenie kvality signálu. Kvalitné bolo ako mobilné, tak aj Wi-Fi, Bluetooth a GPS pripojenie.

Fotoaparát: Tu sa šetrilo najviac

Až do tohto momentu sa vám mohlo zdať, že Honor Play je jednoducho fantastický telefón bez jedinej chyby. Tú sme skutočne nenašli v konštrukcii, výkone ani v systéme. Všetky tieto prvky sú na úrovni vlajkových lodí. Neplatí to však už o fotoaparáte. Honor tu používa kombináciu 16MP hlavného snímača so svetelnosťou f/2.2 a sekundárneho 2MP snímača s clonou f/2.4 pre zaznamenávanie údajov o hĺbke poľa.

Navlas rovnakú zostavu ponúka dostupný smartfón Huawei P20 Lite a dosiahnuté výsledky sú porovnateľné práve s týmto ľudovým smartfónom. Neznamená to, že všetky fotografie boli zlé, to ani náhodou. Najmä počas dňa je telefón schopný produkovať veľmi slušné výsledky. Tým nechýba detail, no farby sú často pomerne tmavé s nedostatočným kontrastom a veľmi slabý je aj dynamický rozsah. Ak sa ale budete vyhýbať situáciám s náročným osvetlením, aj Honor Play vás môže potešiť svojimi výsledkami.

Fotografia s vypnutou umelou inteligenciou.

Čo sa týka fotoaparátu, Honor Play však rozhodne nepatrí k tomu najlepšiemu vo svojej cenovej kategórii. Lepší fotografický hardvér a aj oveľa lepšie výsledky ponúka aj lacnejšia Motorola moto g6, nemusí ísť ani o variant s prívlastkom plus. V prospech Honor Play nehovorí ani použitá umelá inteligencia, ktorá by sa mala prejavovať práve pri fotení. V našom testovaní však na 99 % režim AI jednoducho pridal farbám sýtosť. Sme ale radi, že výrobca nám tento režim nevnútil, môžete ho vypnúť a zapnúť jednoducho priamo v aplikácii fotoaparátu. Dokonca môžete AI efekt dodatočne z fotografií odstrániť a použiť originálny záber. My sme ale po chvíli prestali tento režim používať úplne.

Fotografia so zapnutou umelou inteligenciou.
Fotografia s vypnutou umelou inteligenciou.

Telefón si to čiastočne polepšuje možnosťou nahrávania 4K videa. To je ale poriadne roztrasené, keďže tu nenájdeme optickú stabilizáciu. Pri nahrávaní videí sme mali problém aj so zaostrovaním, keď Honor Play jednoducho nestíhal a nechal nám dosť veľkú časť videa nezaostrenú. Zaujímavé je, že sa to stalo pri nahrávaní 1080p videa s frekvenciou 60 fps, pričom pri 4K videu sme tento problém nezaznamenali. Toto video malo veľmi dobrú úroveň detailov a aj pomerne slušnú reprezentáciu farieb, kdežto pri spomínanom 1080p videu boli farby zvláštne skreslené a tmavé, a to aj napriek tomu, že bol počas natáčania krásny slnečný deň.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Samozrejme, situáciu nezachraňujú ani fotografie v noci či v horšom svetle. Je tu vidieť značné množstvo šumu a chýbajúca optická stabilizácia zapríčiňuje často rozmazané fotografie, pričom toto rozmazanie si na displeji smartfónu nemusíte ani všimnúť. Na veľkom monitore počítača však tieto nedokonalosti už neprehliadnete. Pochváliť potom nemôžeme ani selfie kameru, ktorá síce ponúka nadštandardné 16MP rozlíšenie, no jej výsledky sú podpriemerné. Chýbajú im detaily a celkovo tieto fotografie využijete maximálne na sociálne siete, aj to nie s veľkým nadšením.

Fotoaparát je teda rozhodne oblasťou, kde si musel výrobca pre dosiahnutie čo najnižšej cenovky vybrať menej kvalitné komponenty. Nejde pritom o prvý telefón určený pre hráčov, ktorý robí obete práve v kamere. Na druhej strane je to ale veľká škoda, pretože po všetkých ostatných stránkach ide o výborné zariadenie, no nedostatočne kvalitný fotoaparát bude pre mnohých používateľov určite veľkým problémom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Už tradične dobrá výdrž

Honor Play prichádza s batériou s kapacitou 3750 mAh. To je síce menej ako pri niektorých smartfónoch s porovnateľne veľkým displejom, no stále ide o nadpriemernú kapacitu, ktorá je schopná dosiahnuť nadpriemernú výdrž.

Honor Play nám na jedno nabitie vždy vydržal aspoň jeden celý deň, a to sme ho nikdy ani trošku nešetrili. Naplno sme sa snažili otestovať množstvo výkonu, ktorý telefón prináša, a tak sme každý deň aspoň na chvíľu spustili nejakú hru, ktorou bol často titul PUBG Mobile. V jednom konkrétnom prípade sme sa na jedno nabitie dostali bez problémov aj cez jeden deň, pričom výdrž v stand-by režime bola vynikajúca a v noci sa telefón vybil minimálne. Po približne 26 hodinách od odpojenia telefónu z nabíjačky takmer 3 hodinách a 15 minútach zapnutého displeja sme ešte stále mali 30 % zostávajúcej energie.

Na telefóne sme približne 40 minút hrali PUBG Mobile, hodinu sme pozerali YouTube videá a zvyšok času sme strávili štandardným používaním, ale aj vykonaním všetkých benchmarkov, ktorých výsledky vidíte v tejto recenzii. Vôbec tak nešlo o bežné používanie, práve naopak, telefónu sme dali zabrať, aj keď sme s ním nestrávili 5 či viac hodín, pri bežnom používaní by Honor Play pokojne zvládol aj túto hodnotu. Neraz sa nám stalo, že na konci dňa sme pri dvoch-dva a pol hodinách zapnutého displeja stále mali okolo 50 % zostávajúcej batérie, takže v tomto smere telefónu nemáme čo vyčítať.

Dobrou správou je aj podpora rýchleho nabíjania vďaka pribalenej Quick Charge nabíjačke. S tou sa telefón nabije vcelku rýchlo a hoci sme už testovali aj rýchlejšie sa dobíjajúce telefóny, Honor Play nás napriek tomu milo prekvapil – ako výdržou, tak aj rýchlosťou nabíjania. Nižšie si môžete pozrieť celkový priebeh nabíjania:

  • 15 minút – 20 %
  • 30 minút – 35 %
  • 45 minút – 48 %
  • 60 minút – 63 %
  • 1 hodina 16 minút – 100 %

Honor Play: Záverečné hodnotenie

Honor Play je zariadenie, ktoré sme tento rok skutočne nečakali. Hoci hráčske smartfóny sú stále populárnejšie a je zrejmé, že každý výrobca sa chce zviesť na tejto vlne záujmu, väčšina z nich prináša naozaj špeciálne smartfóny pre hráčov, ktoré sa často vymykajú zaužívaným konvenciám, a to najmä po dizajnovej stránke. Honor Play je však iný – na prvý pohľad ide o bežný, veľmi pekne spracovaný telefón, ktorého sila je ukrytá vo vnútri.

Telefón vás prekvapí svojím spracovaním, výkonom či celkovou odladenosťou systému. Všetko to platí dvojnásobne, ak vezmete do úvahy najmä extrémne agresívnu cenovku, s ktorou telefón prichádza na náš trh. Jediným, no pomerne veľkým nedostatkom, je fotoaparát. Ten patrí iba k priemeru, a aj to máme na mysli túto cenovú kategóriu. Je teda úplne jasné, pre koho je telefón určený a keď si ho kupujete, určite musíte mať na pamäti tento jeho veľký nedostatok. Naopak, vo všetkých ostatných smeroch ide o vynikajúce zariadenie, ktoré práve vo svojej cenovej relácii vyniká nad ostatnými konkurentmi.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
Disqus Comments Loading...