MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a snímač odtlačkov prstov

Honor 9 je vybavený 5,15″ displejom s rozlíšením Full HD, ktorý poskytuje výborné podanie farieb, ako aj kontrast a jas. Ten je dostatočný aj pre pohodlné používanie smartfónu počas slnečných letných dní. Novinkou je funkcia, ktorá má pri prudšom svetle zlepšiť čitateľnosť tým, že zvýši jas displeja na úplne maximum a upraví aj niektoré vlastnosti obrazu. Čo sa týka ostatných vlastností, tak tu nemáme k panelu žiadne výhrady. Okrem kvalitného obrazu totižto poskytuje aj výborné pozorovacie uhly.

Honor 9 ponúka tiež niekoľko nastavení obrazu. Asi tým najdôležitejším a zároveň aj najkomplexnejším je vyváženie bielej farby a jej teploty. Okrem prednastavených profilov (natívne, teplé a studené) sa dá teplota farieb zvoliť aj pomocou diagramu farebného priestoru. Farby tak môžu byť tónované viac do červenej, zelenej, modrej, zelenej, žltej alebo ľubovoľne inej.

Medzi nastaveniami nechýba napríklad ani možnosť ovládať zariadenie v rukaviciach, či zapnutie ochrany zraku. Tá zmení farby displeja do žltkastého tónu, ktorým odfiltruje modrú zložku svetla. Práve tá spôsobuje vo večerných hodinách únavu očí. Ochranu zraku je možné aktivovať manuálne bez časových obmedzení, alebo nastavením presného harmonogramu.

Za zmienku stojí aj samotný snímač odtlačkov prstov. Ten sa presunul zo zadnej na prednú stranu pod displej. Okrem toho, že je veľmi rýchly a spoľahlivý, tak zvládne aj nejaké tie úlohy navyše. Fungovať totižto môže aj ako domovské tlačidlo a zastúpiť môže tiež funkcie dvoch kapacitných tlačidiel po jeho stranách. Stačí aktivovať funkciu “Jedného navigačného tlačidla”. Stlačením prsta na snímači sa vrátite o krok späť, jeho podržaním sa dostanete na domovskú obrazovku a posunom do strán aktivujete multitaskingové menu. Nadstavba v tomto prípade počíta aj s hlasovým asistentom Google Now. Toho spustíte posunom prsta spod displeja smerom nahor.

Na toto nové fungovanie si musíte chvíľu zvykať, no vzhľadom na to, že k dispozícii sú aj kapacitné tlačidlá, tak v jeho použití veľký význam nevidíme. Iné to je napríklad v prípade Huaweiu P10, kde táto funkcia rozšíri plochu displeja tým, že odstráni softvérové navigačné tlačidlá. V prípade Honoru 9 je rýchlejšie a spoľahlivejšie využívanie kapacitných tlačidiel.

Výkon a pamäť

Honor 9 ponúka totožnú výbavu s vlajkovou loďou Huawei P10. Disponuje výkonným procesorom Kirin 960, 4GB operačnou pamäťou RAM, ako aj dostatočne veľkým interným úložiskom s kapacitou 64 GB. Výkon je samozrejme viac než dostatočný a poskytuje skvelý používateľský zážitok. Honor 9 exceluje v rýchlosti reakcií, ale aj pri prehrávaní videí či prehliadaní webových stránok. Jednoducho, naplní očakávania aj náročnejších používateľov. Honor 9 ale určite nepatrí medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu, aj keď rýchlosťou sa s nimi môže minimálne porovnávať. Tomu zodpovedajú aj výsledky benchmarkov v AnTuTu, 3D Marku a v Geekbenchi.

Všimli sme si, že Kirin 960 sa zvykne pri náročnejších úlohách zahriať viac ako napríklad zariadenia so Snapdragonom 835. Citeľné to je najmä pri hraní graficky náročnejších hier, kedy teplota môže stúpnuť o niečo vyššie. Stále sa však pohybuje v rozumných medziach, ktoré výrazne neznižujú komfort pri používaní. S Honor deviatkou si samozrejme zahráte aj tie graficky náročnejšie hry, čo potvrdzujú aj výsledky benchmarku 3D Mark Ice Storm Unlimited a Sling Shot.

Honor je po stránke internej pamäte veľmi štedrým zariadením. 64GB vnútorné úložisko sa dnes už ale postupne stáva štandardom. V prípade Honor 9 je pre používateľa dostupných niečo cez 51 GB, čo bude postačovať väčšine používateľov. Tí náročnejší môžu využiť hybridný slot, ktorý okrem nanoSIM dokáže naraz pojmuť aj pamäťovú kartu microSD s kapacitou do 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+