MojAndroid

Bezpečnostné riešenie ESETu pre mobilné telefóny s Androidom získalo v hodnotení AV-Comparatives vynikajúce výsledky. Nezávislá testovacia organizácia recenzovala produkt ESET Mobile Security pre Android. Analyzovala kľúčové funkcionality produktu, menovite Antivírus, Antispam, Anti-Theft, SIM-matching, vzdialené zablokovanie a zmazanie na diaľku.

Nezávislý test pochválil ESET za bezproblémovú inštaláciu riešenia a „širokú škálu možností nastavenia antivírusovej ochrany v porovnaní s inými produktmi“. Okrem toho však zistil, že „tento produkt je jedným z mála, pri ktorom bola obnova dát po ich vzdialenom zmazaní absolútne nemožná,“ keďže ESET Mobile Security prepisuje kompletne celú pamäť mobilného telefónu. „ESET Mobile Security obsahuje momentálne najmodernejšie bezpečnostné komponenty pre smartfóny,“ uviedol AV-Comparatives vo svojom hodnotení.

Vysoké hodnotenie získal produkt vo všetkých troch hlavných kategóriách – vynikol v nízkej spotrebe batérie, je jedným z najúspešnejších riešení v detekcii Android malwaru a tak isto je jedným z najúspešnejších produktov v detekcii rodín adwaru.

 „Špecializovaný tím developerov ESET Mobile Security sa snaží o tvorbu najvyspelejšieho riešenia pre mobilnú ochranu našich zákazníkov. Sme hrdí na to, že si organizácia ako AV-Comparatives všimla náš talent a technológiu,“ hovorí produktový manažér ESETu pre mobilnú bezpečnosť Miroslav Majtáz. V nadchádzajúcich mesiacoch plánuje ESET vydanie ESET Endpoint Security pre Android – mobilné bezpečnostné riešenie pre firemných zákazníkov spravovateľné cez systém vzdialenej správy.

Zdroj: tlačová správa

7.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+