MojAndroid

Google si pre užívateľov služby Hangouts pripravil veľmi zaujímavú novinku. Tou je možnosť posielania obrázkov prostredníctvom webového rozhrania jednoduchým štýlom potiahni-a-pusť. Odteraz stačí, keď obrázok myšou presuniete do chatového okna a takto jednoducho môžete zdieľať obrázky so svojimi známymi.

Ak budete takto posielať obrázky, nemusíte sa báť predčasného odoslania. Obrázok sa najskôr skopíruje do správy, no jeho odoslanie musíte potvrdiť vy sami. Môžete ešte pridať vlastný text a dotvoriť tak celkovú správu. Novinka zatiaľ umožňuje kopírovanie iba jedného obrázka, takže vám urýchli komunikáciu najmä vtedy, keď chcete posielať obrázky príležitostne.

nexus2cee_Hangouts

Nová funkcia by mala fungovať vo všetkých profiloch. Ak by to tak náhodou nebolo, skúste zatvoriť a znovu otvoriť kartu s Gmailom, resp. Inboxom a novinka by už mala fungovať. Pozitívne tiež je, že nová funkcia funguje aj v aplikácii Hangouts pre Chrome, kde je kopírovanie obrázkov priamo z pracovnej plochy ešte jednoduchšie. Okrem toho by malo fungovať aj posielanie obrázkov klasickou cestou kopírovania a prilepenia klávesovými skratkami, ako ste naučení vo väčšine ostatných programov. Dajte nám v diskusii vedieť, či vám novinka funguje a ako ste s ňou spokojní.

Zdroj: Google+ via Android Police

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+