MojAndroid

Hackeri sú v dnešnej dobe veľmi vynaliezaví. Dokážu vymyslieť naozaj zaujímavé spôsoby, akými sa nabúrajú do našich zariadení a neraz narobia poriadnu šarapatu. Málokedy si ale uvedomujeme, že do nášho zariadenia sa môžu dostať aj tak, že rádiovými vlnami hacknú naše slúchadlá pripojené k smartfónu.

Útok spočíva v tom, že hackeri pošlú rádiové vlny smerom k nekrytým slúchadlám pripojeným k smartfónu. Tu potom dokážu simulovať stlačenie tlačidla spojeného práve so spustením hlasového asistenta na telefóne. Útok pritom funguje so zariadeniami Apple iPhone, ale aj smartfónmi so systémom Android. Po spustení hlasového asistenta pritom dokážu hackeri zadávať aj rôzne príkazy a pracovať tak s osobnými údajmi, správami či aplikáciami.

Dobrou správou je, že táto nová hackerská metóda zrejme nebude veľkým problémom pre väčšinu užívateľov. Vyžaduje totiž splnenie niekoľkých kritických podmienok, vrátane nutnosti priameho kontaktu medzi hackerom a slúchadlami. Zakryté slúchadlá by boli pre hackera problém, a tak zrejme skutočne nepôjde o rozšírený spôsob útokov. Z tohto experimentu by sa ale mali poučiť najmä výrobcovia slúchadiel, ktorí dostatočne nechránia slúchadlá pred interferenciou spôsobenou magnetickými vlnami.

Zdroj: TechCrunch

16.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+