MojAndroid

O grafénových batériách ste už možno počuli. Batérie s atómami uhlíka uložené v 2D mriežke majú v budúcnosti nahradiť li-ion batérie, no napriek množstvu sľubov sme nevideli takmer žiadne komerčné produkty. Až doteraz. Vzhľadom na to, ako dlho sa o graféne hovorí a koľko experimentov s ním už bolo vykonaných, zrejme nejde o úplne prvú komerčne dostupnú grafénovú batériu na svete. Táto mobilná power banka je však zrejme prvou, ktorá vyzerá ako skutočný produkt hodný realizácie.

WPG grafenova bateria 2

Power banku má na starosti spoločnosť WPG, ktorá sa aktuálne snaží vyzbierať potrebné prostriedky na portáli s davovým financovaním Jingdong. V priebehu pár dní už ale externá batéria bez problémov prekonala svoj cieľ a je veľmi pravdepodobné, že do konca kampane vyzbiera niekoľkonásobne viac.

Power banka vyzerá na prvý pohľad úplne štandardne. Vo vnútri sa ale nachádza grafénová batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorú nabijete z 0 % na 100 % v priebehu 10 minút. To je skutočne niečo nevídané a ide iba o jednu z výhod, ktoré so sebou grafénové batérie prinesú.

WPG grafenova bateria 4

Batéria pritom bude podporovať rôzne metódy rýchleho nabíjania. Nechýba podpora pre 12 V/5 A nabíjanie, 5 V/3 A nabíjanie, 9 V/2 A a 12 V/1,5 A. K dispozícii bude aj verzia s kapacitou 1 000 mAh, no zatiaľ nie je zrejmé, kedy a za koľko sa bude powe banka reálne predávať.

Zdroj: JD via GizmoChina

7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+