MojAndroid

GoPro, najznámejší výrobca športových kamier pracuje na novej aplikácií, ktorá prinesie nástroje na úpravu videí priamo z kamery a ich následné zdieľanie z vášho smartfónu alebo tabletu. Podľa vyjadrení prezidenta spoločnosti Tonyho Batesa je aplikácia “vo finálnej fáze vývoja a testovania”. Do aplikačných obchodov, ako je Google Play sa dostane koncom leta, aby umožnila používateľom vychutnať si posledné letné športové aktivity.

Slová padli okrem novej aplikácie aj na vlastnú cloudovú službu, ktorá je podľa výkonného riaditeľa Nicka Woodmana v počiatočných fázach testovania. Cloudová služba samozrejme ponúkne možnosť uložiť videá na serveri spoločnosti a mať ich vždy po ruke na akomkoľvek zariadení.

GoPro kamery už dlho potrebovali vylepšenie softvéru. Používatelia potrebujú mať možnosť rýchlej úpravy nahraných videí, aby sa mohli aspoň prostredníctvom krátkeho videa podeliť so svojimi zážitkami na sociálnych sieťach s priateľmi. Niekoľko startupov sa dokonca pokúšalo priniesť niečo podobné, no zdá sa, že GoPro ich dobehlo. Všetko však závisí od toho, či bude nová aplikácia kvalitne spracovaná a funkčná.

Zdroj: TechCrunch

22.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+